do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU

Miasto położone jest w centralnej Polsce. Leży na skrzyżowaniu ważnych dróg komunikacyjnych: magistrali kolejowej łączącej Warszawę z Wybrzeżem oraz drogi krajowej E 60 wiodącej z Zachodu Europy do krajów nadbałtyckich – Litwy, Łotwy, Estonii i Białorusi. Łatwo tu dojechać samochodem (trasa nr 7) lub koleją (pociągi w kierunku Działdowa, Olsztyna oraz Gdańska).

ciechanów na mapie polski

Dla podróżujących samochodem

Warszawa – 99 km
Gdańsk – 250 km
Olsztyn – 120 km
Białystok – 194 km
Łódź – 167 km
Poznań – 311 km
Kraków – 395 km
Katowice – 362 km
Wrocław – 370 km

Ciechanów usytuowany jest w dolinie rzeki Łydyni, która jest lewym dopływem Wkry. Miasto zajmuje obszar 32,51 km2 i liczy 43,6 tys. mieszkańców. W jego herbie jest wizerunek świętego Piotra.

Ciechanów i okolice to obszar ekologicznie czysty. Tereny zielone zajmują powierzchnię około 37 hektarów. Oprócz parków i doliny krajobrazowej w obrębie miasta jest też 113 ha lasu. Dzięki położeniu z dala od uciążliwego przemysłu oraz proekologicznym inwestycjom, mieszkańcy i goście mogą cieszyć się czystym środowiskiem. Ciechanów jest członkiem Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich.

Za ekologiczne osiągnięcia był nagradzany w kraju i za granicą (Certyfikat Miasta Zrównoważonego Rozwoju, ekologiczny Nobel w konkursie Stockholm Partnerships, certyfikat za osiągnięcia w zakresie poprawy warunków życia mieszkańców, podpisany przez sułtana Dubaju oraz prawo do posługiwania się znakiem promocyjnym Zielonych Płuc Polski).

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H