• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Koronawirus SARS-CoV-2Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2021 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU

Film [00:02:20]

Transkrypcja filmu

[00:00:00]

Pośrodku pojawia się logo Ciechanowa (rysunek Zamku Książąt Mazowieckich z kluczem św. Piotra wewnątrz oraz napisem „Otwórz się na Ciechanów”, wykonanym czcionką imitującą pismo odręczne. Pod nim napis: www.umciechanow.pl).

[00:00:05]

 • Rozpoczyna się dynamiczny, lekki podkład muzyczny, który może się kojarzyć z wartkum strumieniem rzeki.
 • Jednocześnie pojawia się Zamek Książąt Mazowieckich sfilmowany z wysoka. Na błoniach po południowej stronie zamku (od strony rzeki) stoją busy i średniej wielkości samochody dostawcze. Chodzi tędy sporo ludzi. Po zachodniej stronie, przed główną bramą wejściową na zamek widać szeroki strumień ludzi czekających na wejście na dziedziniec. Wrota są otwarte.

[00:00:08]

Dziedziniec zamkowy. Trwa koncert. Na dużej scenie widać światła w kształcie kwiatów lub wiatraczków oraz płomienie pojawiające się na brzegu sceny. Przed sceną tłum ludzi oglądających widowisko.

[00:00:11]

Dzielnica Bloki z lotu ptaka. Po prawej stronie kadru tory kolejowe i przejeżdżający pociąg.

[00:00:13]

Ciechanowski dworzec kolejowy, na który wjeżdża Pendolino. Lokomotywa ma spłaszczony, ergonomiczny kształt, który ułatwia osiąganie dużych prędkości.

[00:00:15]

Park przed dworcem o zmroku. Dworzec i okolice są pięknie oświetlone.

[00:00:16]

Przyspieszone ujęcie i dynamiczny najazd kamery na skwer przed dworcem i fontannę, która została odbudowana i wzbogacona o widoczne wieczorem barwne podświetlenie.

[00:00:19]

Nowe, pierwsze w mieście takie obiekty: skatepark i pumptrack widziane z góry. Z pumptracku korzystają rowerzyści. Jeżdżą po szarych alejkach o pofalowanej nawierzchni. Placyki między alejkami są wokół obsiane trawą. Wewnątrz są żwirowe. Między pumptrackiem i okrągłym ogrodzeniem placu zabaw, mieszczącego się w tym kompleksie, stoi grupa ludzi.

[00:00:21]

Zawody rowerowe, które zgromadziły bardzo dużą liczbę zawodników. Start na błoniach zamkowych, przy południowej ścianie warowni. Rowerzyści wjeżdżają w ul. Zamkową i dalej jadą w kierunku północnym. Z góry widać rowerowy peleton przejeżdżający ulicą przez osiedle domów jednorodzinnych.

[00:00:24]

 • Wieża ciśnień po zmierzchu. Ujęcie z drona, latającego ciut powyżej górnej krawędzi torusa. Kolejne ujęcie zrobione znad torusa w dół. Oświetlony na zielono i niebiesko zbiornik na wodę przypomina teraz źrenicę oka.
 • Dynamiczny najazd kamery z dołu, aż nad torus.

[00:00:29]

Kąpielisko Krubin. Przelot drona znad wody w kierunku plaży, z kamerą skierowaną na plażę. Następnie ujęcie znad plaży w stronę wody. Potem z góry widać pływające po wodzie łódki i rowery wodne. Na plaży wiele opalających się osób. Wiele osób korzysta z kąpieli.

[00:00:34]

 • Dron z kamerą zbliża się do parowozu stojącego na skwerze 4 czerwca 1989 roku i leci nad zielony labirynt. Po lewej stronie widać wiadukt nad torami. Po prawej ulica Fabryczna i jej zabudowania.
 • Szybki przelot nad labiryntem. Widać jego trójkątny kształt i krzewy wytyczające ścieżki.

[00:00:37]

 • Sadzenie drzew przez ojców, którzy powitali na świecie swoje pociechy. Z góry widać plac na tyłach parku Marii Konopnickiej. Część drzewek już posadzono. Kilkoro rodziców jeszcze sadzi swoje drzewka. Plac z wysoka, potem dron zniża lot i przemieszcza się niezbyt wysoko nad sadzącymi.
 • Grupowe zdjęcie na pamiątkę. Również wykonane z góry.

[00:00:41]

 • Bieżnia wokół stadionu. Widać jej fragment od strony budynków zaplecza technicznego. Nad bieżnią stoi nadmuchiwana brama z napisem Ciechanów i herbami miasta (św. Piotr z kluczem) po obu stronach napisu. Obok ustawiono dwa namioty. Na trybunach kilkadziesiąt osób. Na bieżni rozpoczyna się bieg. Za linią startu stoi grupa zawodników czekająca na swoją kolej.
 • Płyta stadionu. Trwa mecz piłki nożnej. Stadion pokazany z bardzo wysoka. Widać cały owalny kształt obiektu i drzewa po prawej stronie.
 • Bieżnia. Wystartowali zawodnicy w biegu przez płotki.

[00:00:47]

 • Na placu Jana Pawła II wielu ludzi ubranych w narodowe barwy. Ujęcie znad rozstawionej tu sceny (po zachodniej stronie placu). Za zgromadzoną licznie publicznością stoją stoiska z okrągłymi, spiczastymi dachami. Od strony ratusza (północ) stoi podłużne, prostokątne stoisko.
 • Dron z kamerą przemieszcza się wokół placu i zatrzymuje po przeciwnej, południowej stronie. W oddali widać ekran, na którym wyświetlany jest mecz piłki nożnej.

[00:00:52]

 • Plac Jana Pawła drugiego po zmierzchu. Zdjęcia wykonano znad ratusza. Po lewej stronie widać parking i dwa rzędy stojących aut. Pośrodku fontanna i stojący wzdłuż niej duży samochód z krytą przyczepą. Na środku placu sporo ludzi. Stoją tu też duże ozdoby świąteczne: błyszcząca lokomotywa z wagonikiem i migający paw z rozłożystym ogonem w kształcie półkola. Wokół placu widać stoiska Jarmarku bożonarodzeniowego.
 • Ludzie trzymają w rękach sztuczne ognie ustawieni w duże, trochę krzywe koło. Z bliska widać, że tańczą.

[00:00:57]

Noc. Duża, oświetlona latarniami ulica i szybko jadące nią samochody. Po chwili pokazana jest ulica Sienkiewicza, pokryta zabytkowym brukiem, z rosnącymi po obu stronach starymi kasztanowcami. Tu ruch jest wolny, spokojny.

[00:01:03]

 • Z góry widać jasne, duże bloki wielorodzinne i wokół niższą zabudowę.
 • Potem Zamek Książąt Mazowieckich i otaczająca go z prawej i od góry miejska zabudowa.
 • Dalej ratusz. Kamera z drona pokazuje najpierw drzwi wejściowe, potem płynnie, powoli oddala się, pokazując cały zabytkowy budynek. Po obu stronach magistratu widać inne zabudowania przy placu Jana Pawła drugiego.

[00:01:20]

Na dachu ratusza stoi mężczyzna wyjmujący ramki z miodem ze stojących tam uli. Kamera płynnie przemieszcza się wokół mężczyzny.

[00:01:27]

Błękitny odkryty basen, podzielony na dwie części. W bliższej i mniejszej, kąpie się dużo dzieci. W większej pływa kilka dorosłych osób. Wokół basenu, na leżakach i ręcznikach, leży kilkadziesiąt osób. Kilka leży w oddali po prawej, na trawie.

[00:01:31]

 • Farne wzgórze porośnięte drzewami, a między nimi kościół farny. Widać spadzisty dach i wystające na boki dachy bocznych naw. Kościół zbudowany jest na planie krzyża. Po lewej, w oddali znajduje się dzwonnica. Wygląda na bardzo małą. Dzwonnica stoi na części wzgórza bez drzwew. To jakby trawiasta polana.
 • W oddali widać miejskie zabudowania.
 • Następują po sobie szybkie zbliżenia na dzwonnicę i jeszcze raz na dach kościoła.

[00:01:37]

Dolina Łydyni. Mnóstwo zieleni. Widać połyskującą rzekę. Po jej obu stronach rosną drzewa. Po prawej widać fragment łąki i oczko wodne. Po lewej, na skraju drzew są domy, a dalej ulica.

[00:01:41]

 • Droga biegnąca między polami. To nowa obwodnica, wybudowana po wschodniej stronie Ciechanowa. Wzdłuż drogi biegnie ścieżka rowerowa.
 • Pola różnią się między sobą kolorami. Mają różne odcienie zieleni. Jedno z pól jest jaskrawo żółte. Tak kwitnie rzepak.
 • Z daleka widać budynki i wysoką wieżę kościoła.
 • Kamera przemieszcza się niziutko nad polem rzepaku.

[00:01:44]

Powrót do miasta. W dole nowa ulica z dobrze widocznymi liniami na jezdni. Po prawej przystanek autobusowy z głęboką zatoką, w której autobus może swobodnie zawrócić. Po obu stronach domy i skupiska dużych drzew.

[00:01:45]

Duże skrzyżowanie zmodernizowanych ulic w dzielnicy przemysłowej. W okolicy widać zakłady pracy. Firmowe zabudowania.

[00:01:49]

Jesteśmy nad rzeką, wśród zieleni. Kamera zbliża się do mostu nad Łydynią. Teraz patrzymy na rzekę z drugiej strony. Oba brzegi są porośnięte bujną roślinnością. Po prawej niższą. Po lewej rosną piękne wierzby, które zwieszają gąszcz swoich gałązek nad samo lustro wody.

[00:01:51]

 • Z góry, nad ulicą Warszawską - miejskim deptakiem - obserwujemy kolorowy orszak trzech króli. Na początku idą na biało ubrane anioły, ciut dalej za nimi konno jadą trzej królowie. Orszak obserwują ludzie zgromadzeni po obu stronach.
 • Ujęcie z kamery w innym miejscu pokazuje jak wiele osób przyszło, żeby uczestniczyć w tym wydarzeniu. Jest ich mnóstwo. Zajmują deptak od brzegu do brzegu.

[00:01:56]

Powrót do dzielnicy przemysłowej. Kamera leci wzdłuż jednej z tamtejszych wyremontowanych ulic.

[00:02:01]

 • Ujęcie wykonane z bardzo wysoka. W kadrze mieści się wiele miejsc dobrze znanych ciechanowianom. Po lewej na dole, na Kargoszynie, widać rondo Meudone. Na jego środku stoi pomnik spadającego Ikara. Od ronda odchodzą promieniście kargoszyńskie ulice.
 • Po prawej stronie kadru, na dole widać zbiorniki wodne Doliny Łydyni. Wyżej po prawej - początek ulicy Tatarskiej i ścieżka prowadząca do pomnika "Walka – Męczeństwo – Zwycięstwo", potocznie nazywanego „orłem”. Po przeciwnej stronie ulicy jest szkoła podstawowa nr 6, a obok niej nowoczesne, wielofunkcyjne boisko, plac zabaw i siłownia plenerowa.
 • Wyżej, mniej więcej na środku kadru widać miejskie kanały i obok kompleks sportowy: halę sportową, krytą pływalnię, obok której stoi zabytkowy komin pocegielniany, halę do sportów siłowych i basen odkryty. Pozostałą część obszaru zajmują domy.

[00:02:04]

Zmierzch. Zza ciemnych drzew widać jeszcze ostatki zachodzącego słońca. Złoto-biały kolor nieba od góry przykrywają szare chmury, tak, że zostaje tylko wąska złota szczelina między resztą nieba a ziemią.

[00:02:09]

Na białym tle pojawia się logo Ciechanowa.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H