• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Koronawirus SARS-CoV-2Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2021 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU

Film [00:01:56]

Transkrypcja filmu

[00:00:00]

[KRZYSZTOF KOSIŃSKI] - Dzień dobry Państwu. Jest szósta rano, a ja jestem na obwodnicy wschodniej Ciechanowa. Wszystkie prace zostały już zakończone. Otrzymaliśmy pozwolenie na użytkowanie, więc nie śpimy, nie zwlekamy i skoro świt otwieramy nową drogę. Nie wstrzymujemy kierowców, nie czekamy z ruchem na oficjalne uroczystości. Do Państwa dyspozycji oddajemy prawie trzy i półkilometrową aleję Unii Europejskiej, bo taką nazwę otrzymała ta ulica, pobudowana dzięki pozyskanym przez miasto środkom unijnym.

 • Pośrodku jezdni stoi prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński. Widać, że nawierzchnia drogi jest nowa, równa. Po obu stronach jezdni są pasy zieleni, za nimi  ścieżki dla rowerów i  chodniki. Po lewej, na pasie zieleni stoi rząd ulicznych lamp. Chodnik biegnie wzdłuż pola porośniętego zbożem, nieco dalej widać posesję: dom, ogrodzenie i drzewa. Po prawej duże pole porośnięte zbożem. Zboże jest dojrzałe. W oddali widać fragmenty zabudowań.
 • K. Kosiński mówi lekko gestykulując i małymi krokami, powoli idzie w kierunku kamery. Kamera równomiernie się odsuwa.

[00:00:37]

[KRZYSZTOF KOSIŃSKI] - Po obu stronach są tu ścieżki rowerowe, są chodniki, jest oświetlenie i kanalizacja. Dzięki tej drodze odciążamy centrum miasta. Wyprowadzenie z niego części ruchu samochodów, przede wszystkim tych ciężarowych, dzięki połączeniu dwóch dróg krajowych przysłuży się także poprawie jakości powietrza, którym oddychamy.

[00:01:07]

W lewym dolnym rogu kadru pojawia się stojący pośrodku jezdni znak drogowy „zakaz ruchu”. Prezydent K. Kosiński mówi dalej:

[KRZYSZTOF KOSIŃSKI] - Ale nie ma co dłużej mówić, czas działać i odstawić te zbędne już zapory. Zapraszam do korzystania z obwodnicy i do zobaczenia.

[00:01:12]

Prezydent wyjmuje znak ze stojaka i odchodzi.

[00:01:17]

Widok nowej drogi z lotu ptaka. Po obu stronach pasy ziemi z różnymi uprawami. Różnią się kształtem i kolorem. W oddali, pas niezbyt wyraźnie widocznych zabudowań.

[00:01:24]

Widok drogi z poziomu gruntu. Kamera przesuwa się do przodu, pokazując bieg drogi.

[00:01:31]

Ponownie widok z góry. Prostopadle z góry widać łuk drogi. Kamera biegnie śladem drogi w górę. Przesuwa się coraz wyżej i pojawia się kilka zabudowań po obu stronach, oraz krzewy, słup energetyczny, drzewa.

[00:01:49]

Pojawia się logo Ciechanowa – rysunek Zamku Książąt Mazowieckich z kluczem św. Piotra wewnątrz oraz napisem „Otwórz się na Ciechanów”, wykonanym czcionką imitującą pismo odręczne. Pod nim napis: www.umciechanow.pl i niżej Wydział Kontaktów Społecznych.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H