• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Koronawirus SARS-CoV-2Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2021 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU

Film [00:02:25]

Transkrypcja filmu

[00:00:00]

[W trakcie całego nagrania słychać gwar bawiących się dzieci. Okrzyki radosnej zabawy, niezrozumiałe rozmowy.]

Film nagrany z drona. Z góry widać pumptrack i skatepark. Na pierwszym planie jest pumptrack – obszar o ciemnoszarej pofalowanej nawierzchni, przeznaczony do jazdy rowerem. W głębi tego obszaru są dwie pogłębione półokrągłe zatoki do jazdy wyczynowej. Górny łuk (krawędź) każdej z zatok jest oznaczona niebieską poziomą linią. Między trasami dla rowerów widać podłużne nieregularne pasy terenu w części porośnięte trawą, częściowo wysypane żwirem.

Po pumptracku jeżdżą rowerzyści.

W głębi, za pumptrackiem jest skatepark, po prawej plac zabaw, a w oddali na wprost górka saneczkowa.

[00:00:01]

[LEKTOR - KOBIECY GŁOS] - Skatepark i pumptrack w Ciechanowie już gotowy. Dwie komplementarne miejskie inwestycje powstały w pobliżu stawku za kościołem św. Piotra.

Skatepark - teren z zatoką, rampą, rurkami, schodkami i podjazdami przeznaczonymi do jazdy na deskorolkach, rolkach, longboardach i hulajnogach. Teraz jęździ tu wiele dzieciakow na deskorolkach.

[00:00:10]

[LEKTOR] - Pierwszego dnia, na obiektach swoich sił próbowały dzieci z pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 5.

Kilka dynamicznych naprzemiennych ujęć z obu obiektów. Dzieci świetnie się bawią. Jedne jeżdżą na rowerach, inne na deskorolkach, rolkach i hulajnogach.

[00:00:15]

[DZIEWCZYNKA Z WŁOSAMI ZWIĄZANYMI W KITKĘ] - Dużo górek. Dzieci się lub, lubią takie atrakcje. W sumie jak się nauczę jeździć na rolkach to też będę przychodzić.

Za plecami dziewczynki dzieci jeżdżą na deskach i jeden z chłopów na hulajnodze.

[00:00:25]

Ujęcie całego skateparku, a na nim dużo dzieci. Po lewej w głębi jest plac zabaw z kolorowymi urządzeniami do zabawy.

[LEKTOR] – Na rolkach, deskorolkach, hulajnogach czy longbordach można jeździć na skateparku. Pumptrack służy przede wszystkim do uprawiania sportów rowerowych.

[00:00:32]

Kamera zamontowana na dronie pokazuje z góry cały kompleks – zaczynając od górki saneczkowej, przez plac zabaw w kształcie koła, z zieloną nawierzchnią i kolorowymi urządzeniami – na nowo otwartych obiektach kończąc.

[LEKTOR] – Z obydwu miejsc mogą korzystać osoby w różnym wieku i na różnych poziomach zaawansowania. Inwestycja to jeden z efektów propagowania przez miasto aktywnego, zdrowego stylu życia. To także ciekawa alternatywa na przykład dla smartfonów i komputerów.

[00:00:47]

Kamera rejestruje brawurowy przejazd chłopca w zielonej bluzie przez całą długość pumptracku. Przejeżdża po dołkach, górkach, mija pierwszą zatokę, w drugiej zatoce z dołu podjeżdża na górną krawędź, zjeżdża po drugiej stronie i przejeżdża za plecami mówiącego prezydenta. Są tu też inne dzieci na rolkach i rowerze.

[KRZYSZTOF KOSIŃSKI] – Oddajemy dziś do użytku mieszkańców Ciechanowa, a w szczególności młodzieży, miejsce wyjątkowe, atrakcyjne, miejsce, którego dotychczas w Ciechanowie nie było, ani też w powiecie ciechanowskim, w związku z czym na pewno będzie ten pumptrack i skatepark przyciągał okolicznych mieszkańców, nie tylko najmłodszych ciechanowian.

[00:01:02]

Kamera pokazuje cały kompleks z wysoka. Ujęcie od strony pumptracku. Po lewej, u góry kadru pięknie prezentuje się górka saneczkowa. Ma schodki, prowadzące na szczyt. Z drugiej strony pokaźnego wzniesienia jest wysoki, długi zjazd. Niżej po lewej jest skatepark, pośrodku pumptrack, a nad nim plac zabaw. W oddali pas drzew.

Wypowiada się prezydent Ciechanowa, za jego plecami pumptrack.

[KRZYSZTOF KOSIŃSKI] – Widać, że zabawa jest przednia i że będzie ten obiekt wykorzystywany bardzo często. Myślę, że to tworzy taką nową rekreacyjną ofertę dla naszych mieszkańców po to, żeby nie wyjeżdżać, żeby nie szukać tych atrakcji gdzie indziej.

 [00:01:23]

Chłopiec na hulajnodze jeździ po skateparku, dołącza do grupy dzieci na rolkach i deskach.

[LEKTOR] Według pierwszych osób korzystających z nowych ciechanowskich atrakcji, są to inwestycje dosłownie odjazdowe.

[00:01:29]

[DZIEWCZYNKA W RÓŻOWEJ KURTCE] To dobry pomysł, ponieważ w Ciechanowie bardzo dużo osób się interesuje właśnie jeżdżeniem. Może ja nie jeżdżę, ale moje koleżanki, moi koledzy właśnie bardzo dużo jeżdżą, więc uważam, że w każdym mieście powinno mieć miejsce taki właśnie projekt. Widać jak się wszyscy tutaj dobrze bawią.

[00:01:46]

Za plecami mówiącego chłopca rowerzyści na pumptracku.

[CHŁOPIEC W CZERWONYM KASKU] - Bardzo bym chciał tutaj przy, ten, przyjeżdżać, bo jak w Anglii byłem, to też taki fajny był i właśnie bardzo fajnie.

[00:01:53]

Zbliżenie na chłopca jadącego na hulajnodze. Najpierw jedzie po płaskim fragmencie skateparku, potem podjeżdża pod wysoką górkę.

Prezydent Ciechanowa jedzie na rowerze, na czele grupki dzieci. Pokonują pofalowaną nawierzchnię pumptracku.

[LEKTOR] Bawić się i trenować można między innymi dzięki pozyskaniu dofinansowania. Miasto otrzymało dwieście tysięcy złotych z budżetu województwa mazowieckiego. 

[00:02:00]

Chłopiec w szarej kamizelce mknie na rowerze po górkach i dołkach.

Z góry kamera pokazuje kolorowy plac zabaw. Ma on kształt koła. Cały plac otacza chodnik. Kamera przesuwa się nad wyposażeniem placu. Na środku stoi duże, wielofunkcyjne urządzenie z drabinkami, zjeżdżalnią, trapem do wchodzenia,  trzema zadaszonymi słupkami. Jest tu też zadaszona piaskownica, duże wiszące huśtawki i te małe, na sprężynach. Jest też stanowisko do wspinania się.

Jeszcze raz cały kompleks z góry. Po prawej, wzdłuż skateparku i pumptracku, rośnie rząd niedawno zasadzonych, niedużych jeszcze drzewek.

[LEKTOR] Cały obszar, którego częścią są skatepark i pumptrack jest systematycznie zagospodarowywany. Powstały tu już: plac zabaw, siłownia zewnętrzna, altany. Planowana jest budowa zatoki postojowej i chodnika. Również zasadzone zostaną drzewa. Krótko mówiąc wyrasta tu kolejny kompleks sportowo-rekreacyjny.

[00:02:19] do [00:02:26]

Na białym tle pośrodku widać logo Ciechanowa – schematyczny, wykonany pomarańczową kreską rysunek Zamku Książąt Mazowieckich z dwiema basztami i bramą po lewej. Wewnątrz zamku napis: Otwórz się na Ciechanów pisany czcionką przypominającą odręczne pismo. Napis jest niebieski za wyjątkiem pomarańczowego „O”, które jest także główką klucza, ułożonego skośnie końcem w dół.

Pod logo znajduje się niebieski napis: Urząd Miasta Ciechanów, niżej: Wydział Kontaktów Społecznych i jeszcze niżej: www.umciechanow.pl

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H