Projekty zgłoszone do Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego

Projekty zgłoszone do Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego

Postautor: admin » 05 wrz 2014, 14:21

PROJEKTY ZWERYFIKOWANE POZYTYWNIE

1. Siłownia zewnętrzna przy ul.Orylskiej 3 za Gimnazjum Nr 1 (CENTRUM) – 49 600 zł
Oprócz 8 podwójnych stanowisk do ćwiczeń projekt zakłada otoczenie terenu chodnikiem, ustawienie 8 ławek, 2 koszy na śmieci i stojaka na rowery. Z siłowni na świeżym powietrzu będą mogły korzystać zarówno osoby starsze, jak i dzieci.

2. Plac zabaw z boiskiem przy ul. Dobrej (KRUBIN) – 94 500 zł

Projekt obejmuje budowę placu zabaw dla dzieci oraz boiska do piłki nożnej o nawierzchni trawiastej, tablic do koszykówki oraz ogrodzenie terenu siatką i nasadzeniami.

3. Siłownia zewnętrzna przy ul. Szwanke (OSIEDLE 40-LECIA) – 47 400 zł

Projekt zakłada wykonanie projektu technicznego, budowę ogrodzenia oraz montaż 10 urządzeń siłowych.

4. Instalacja słupów do gry w rugby na stadionie MOSiR – 19 000 zł
Projekt dotyczy zakupu, instalacji słupów i dostosowania boiska głównego oraz treningowego do rozgrywania meczów rugby.

5. Napowietrzanie zbiornika wodnego "Torfy" (PODZAMCZE) – 65 000 zł
Instalacja wodotrysku napowietrzającego zbiornik przy ul. Jesionowej i Zielonej.

6. Modernizacja placu zabaw dla dzieci przy ul. Ściegiennego 8 (CENTRUM) – 18 600 zł
Projekt zakłada budowę ogrodzenia istniejącego placu zabaw i wyposażenia go w dodatkowe urządzenia do zabawy, 2 ławki i kosz na śmieci.

7. Ciechanowski Informator SMS – 122 921,25 zł
Projekt przewiduje przekazywanie przez urząd miasta na telefony komórkowe mieszkańców Ciechanowa krótkich wiadomości tekstowych (sms). Odbiorcy będą otrzymywać bezpłatne wiadomości, np. o terminach zbiórki odpadów posegregowanych, awariach, robotach drogowych, zmianach organizacji ruchu, alarmach, informacje o wydarzeniach kulturalnych i sportowych w mieście.

8. Street Workout Park przy ul. Augustiańskiej (CENTRUM) – 60 000 zł

Projekt zakłada zainstalowanie konstrukcji treningowej, złożonej z drążków pionowych i poprzecznych oraz drabinek i poręczy.

9. Zatoka parkingowa przy ul. Sikorskiego (ALEKSANDRÓWKA) – 49 900 zł
Projekt obejmuje demontaż obecnej kostki brukowej i krawężników, utwardzenie nawierzchni, wykonanie nowych miejsc parkingowych na 18 samochodów oraz wycinkę 4 drzew.

10. Park rekreacyjno-sportowy przy ul. Kruczej (KRUBIN) – 79 000 zł
Projekt stworzenia parku wypoczynkowego „Czas na aktywność”. Kosztorys obejmuje budowę: boiska wielofunkcyjnego z bramkami do piłki plażowej, placu zabaw z murem do graffiti, plenerowej siłowni, stanowisk do gry w szachy i tenisa stołowego, górki saneczkowej i boiska do gry w bule.

11. Szkoła super babci super dziadka – 35 000 zł

Projekt zakłada przeprowadzenie szkoleń dla babć i dziadków (trzy grupy po 20 osób). Uczestnicy zajęć poznawać będą sposoby na kreatywne spędzanie czasu z wnukami. W programie wykłady psychologów i pedagogów oraz zajęcia praktyczne w przedszkolach m.in. teatrzyki, wspólne czytanie książek, gry sportowe.

12. Park aktywnej rekreacji przy ul. Witosa (ALEKSANDRÓWKA) – 161 000 zł

Projekt obejmuje uporządkowanie terenu, budowę siłowni zewnętrznej, boiska do siatkówki plażowej, toru do gry w bule, boiska do streetballa oraz ustawienie 2 betonowych stołów do tenisa stołowego.

13. Kurs nauki języka angielskiego – 127 080 zł

Przeprowadzenie 9 szkoleń języka angielskiego, po 116 godzin lekcyjnych. Półtoragodzinne zajęcia na poziomie podstawowym dla 12-osobowych grup odbywałyby się dwa razy w tygodniu. Szkolenie zakończyłoby się otrzymaniem certyfikatu językowego na poziomie B1. Program adresowany jest do mieszkańców Ciechanowa, którzy ukończyli 26 lat, szczególnie do osób bezrobotnych. Kosztorys zakłada zakup podręczników, zatrudnienie lektora i koszt egzaminu TOEIC.

14. 'Tato 7 – Sekretów Efektywnych Ojców'. Warsztaty edukacyjne dla ojców – 49 800 zł
Inicjatywa ma na celu wspieranie ojcostwa. Projekt zakłada przeprowadzenie jedenastu dwudniowych warsztatów po jednym w miesiącu. Uczestnikami będą ojcowie z różnym stażem (również z rodzin zastępczych i rodzin wspieranych przez pomoc społeczną). Na konferencji specjaliści z dziedzin związanych z tematyką rodzinną, wychowawczą, edukacyjną przedstawią dobre praktyki z kraju i ze świata.

15. Poprawa infrastruktury ulic: Płockiej i Żórawskiego (OSIEDLE PŁOCKA) – 104 808 zł

Projekt zakłada wymianę chodnika na całym odcinku ul. Żórawskiego, likwidację wysepek oddzielających miejsca parkingowe, pomalowanie latarni, wyznaczenie miejsca odbioru odpadów oraz wyrównanie terenu, nasadzeń krzewów ozdobnych i urządzenie trawnika od strony ul. Płockiej.

16. Bezpieczna Przytorowa (ŚMIECIN) – 122 200 zł
Projekt przewiduje budowę chodnika wzdłuż ul. Przytorowej, montaż dodatkowego oświetlenia i lustra na wysokości zejścia z kładki oraz wykonanie graffiti na betonowych ekranach.

17. Profilaktyczne szczepienia dziewcząt w wieku 13-16 lat przeciwko wirusowi HPV wywołującemu raka szyjki macicy – 46 800 zł
Bezpłatne szczepienie około 40 dziewczynek z terenu Ciechanowa.

18.Modernizacja placu zabaw u zbiegu ulic Parkowej i Zielonej (PODZAMCZE) – 50 000 zł
Projekt zakłada wykonanie stabilnego podłoża, zamontowanie nowych i modernizację obecnych urządzeń do zabawy dla dzieci oraz montaż kamery obrotowej, która będzie kontrolowała plac oraz chodnik przy ul. Parkowej.


PROJEKTY NEGATYWNIE ZWERYFIKOWANE

1. Badania przesiewowe skuteczną profilaktyką niepowodzeń szkolnych wśród dzieci 5-7 letnich – 50 000 zł
Zgodnie z prawem nie jest to zadanie miejskiego samorządu. Częściowo jest realizowane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, częściowo objęte kontraktem z NFZ w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.

2. Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy ulic wraz z odwodnieniem i oświetleniem na osiedlu Bielin – 50 000 zł
Opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy ulic objętych wnioskiem pociągałoby za sobą konieczność rozpoczęcia budowy w ciągu dwóch lat od wykonania projektu, tj. w okresie ważności wszystkich warunków i uzgodnień. Ciechanowski Budżet Obywatelski zakłada realizację całości projektu w 2015 r., co jest niemożliwe w przypadku tak dużej inwestycji.

3. Projekt podziemnego przejścia dla pieszych pod torami kolejowymi z ul. Przytorowej do Fabrycznej – 200 000 zł

Projekt dotyczy terenów i inwestycji leżących w gestii PKP-Warszawa Dyrekcji Infrastruktury Kolejowej w Gdańsku. Opracowany projekt modernizacji linii kolejowej na trasie Warszawa-Gdańsk nie przewidywał podziemnego przejścia dla pieszych pod torami kolejowymi z ulicy Przytorowej do ul. Fabrycznej.

4. Oświetlenie fragmentu ulicy Sońskiej – 255 200 zł

Zgodnie z prawem nie jest to zadanie miejskiego samorządu. Ulica Sońska jest własnością powiatu ciechanowskiego. Ponadto przebudowa ul. Sońskiej stanowi część inwestycji objętej projektem pn. „Budowa najkrótszego połączenia Ciechanowa z Warszawą z wykorzystaniem istniejących odcinków dróg”, który został zgłoszony do regionalnego programu operacyjnego na lata 2014-2020 w ramach kontraktu terytorialnego. Projekt przewidziany do realizacji przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich.
admin
Administrator
 
Posty: 13
Rejestracja: 21 paź 2013, 17:19

Wróć do Ciechanowski Budżet Obywatelski

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron