Wiadukty

Wiadukty

Postautor: Michał Kaczorowski » 16 gru 2013, 23:16

Sprawa dotyczy wiaduktu na ul. Kasprzaka. Z dokumentacji projektowej wynika że chodnik prowadzący do wiaduktu będzie się kończył jakieś 200m od ronda "Solidarności". Może dałoby się przekonać GDDKiA do inwestycji polegającej na dociągnięciu chodnika do ronda. Temat chodnika na Kasprzaka był poruszany przez radnych od niepamiętnych czasów. Budowa wiaduktu była by okazją do jego zakończenia...
Michał Kaczorowski
 
Posty: 3
Rejestracja: 05 gru 2013, 21:08

Re: Wiadukty

Postautor: admin » 02 sty 2014, 10:03

Panie Michale,
postulat jak najbardziej sensowny. Miasto ma go w planach.
Wiadukt jest budowany przez PKP PLK S.A. w ramach tzw. specustawy w ciągu drogi krajowej nr. 50. Niestety PKP nie może pociągnąć chodnika poza obszarem objętym inwestycją. Może to zrobić tylko zarządca 50-tki, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Chodniki są zazwyczaj budowane w porozumieniu z gminą, ale za zgodą centrali GDDKiA, a inwestycja musi się znaleźć w planie na dany rok. Miasto wystąpi do GDDKiA z propozycją porozumienia i wybudowania fragmentu chodnika, o którym Pan pisze.
Może się to wiązać ze zobowiązaniami finansowymi, więc jeśli zaakceptują to radni, a GDDKiA wyrazi zgodę, inwestycja mogłaby dojść do skutku w 2015 roku.

Uwaga na marginesie, ale istotna – forum, na którym dokonał Pan wpisu to forum konsultacji społecznych – właśnie zaproponowaliśmy zgłaszanie za jego pośrednictwem spostrzeżeń do Studium Zagospodarowania Przestrzennego. Wszelkie szczegółowe pytania czy sugestie niezwiązane z tematami konsultacji, proszę kierować na adres mailowy UM, bądź do naszego wydziału: piks@umciechanow.pl.
admin
Administrator
 
Posty: 13
Rejestracja: 21 paź 2013, 17:19

Re: Wiadukty

Postautor: patryk85 » 13 gru 2014, 13:52

Warto po wyborach to zweryfikować.
patryk85
 
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2014, 13:51


Wróć do Inwestycje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron