Konsultacje dotyczące Studium

Konsultacje dotyczące Studium

Postautor: admin » 31 gru 2013, 14:03

Jednym ze strategicznych dokumentów, porządkujących funkcjonowanie miasta, jest Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Samorząd określa w nim wizję i kierunki rozwoju przestrzennego miasta. Studium ma za zadanie przypisać poszczególnym funkcjom miejsca w przestrzeni miasta oraz gwarantować możliwości ich zrealizowania.
Obowiązujące „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Ciechanów” zostało przyjęte uchwałą nr 113/XI/99 Rady Miasta Ciechanów z dnia 16 grudnia 1999r. i aktualizowane uchwałą nr 69/VIII/07 Rady Miasta Ciechanów z dnia 31 maja 2007r. Do Urzędu Miasta wpłynęły wnioski o zmianę Studium, dotyczące głównie wyznaczenia nowych terenów inwestycyjnych. W związku z tym samorząd uznał za zasadne przystąpienie do zmiany Studium.
Stanowisko w tej sprawie zostało wypracowane w czasie dyskusji dotyczącej zagospodarowania przestrzennego na XVI sesji Rady Miasta w lutym 2012r. W ocenie radnych zmiana „Studium...” proponowana przez potencjalnych inwestorów, właścicieli terenów a także radnych jest wskazana i może przyczynić się do rozwoju Ciechanowa.
Skoro Urząd Miasta dysponuje nowym narzędziem, jakim jest Platforma Konsultacji Społecznych, szkoda byłoby nie skorzystać z możliwości jakie ona daje i poprosić o Państwa sugestie w tej sprawie. Zachęcamy do zapoznania się z obowiązującym Studium i zgłaszanie swoich spostrzeżeń.
admin
Administrator
 
Posty: 13
Rejestracja: 21 paź 2013, 17:19

Re: Konsultacje dotyczące Studium

Postautor: Michał Kaczorowski » 07 sty 2014, 11:48

Można by połączyć ulicę Kolonijną z nowymi ulicami na Krubinie, powiększając obszar przeznaczony na budownictwo jednorodzinne.
Michał Kaczorowski
 
Posty: 3
Rejestracja: 05 gru 2013, 21:08


Wróć do Przestrzeń publiczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: jackcymn i 1 gość

cron