• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2023 r.Numery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
25 lutego 2022
kategoria:
Aktualności strona główna
Napis: Ciechanów Solidarny z Ukrainą, Pomoc dla Miasta Chmielnicki.
 

W odpowiedzi na liczne zgłoszenia ciechanowian, deklarujących pomoc dla uchodźców i mieszkańców objętej wojną Ukrainy, ratusz uruchamia infolinię dla osób, które chcą zapewnić zakwaterowanie, świadczących bezpłatną pomoc prawną, psychologiczną, pedagogiczną, medyczną, tłumaczy czy zainteresowanych przekazaniem pomocy materialnej. Stworzona baza informacyjna będzie umożliwiała bezzwłoczne kierowanie konkretnej pomocy dla potrzebujących.

Do ratusza w Ciechanowie napływają informacje od mieszkańców, przedsiębiorców i organizacji pozarządowych, którzy deklarują chęć i możliwość niesienia pomocy Ukraińcom w różnych zakresach.

Samorząd tworzy bazę danych, służącą kierowaniu konkretnej pomocy do mieszkańców Ukrainy, w tym w szczególności miasta partnerskiego Ciechanowa – Chmielnickiego. W przypadku kolejnych apeli o wsparcie lub przybycia uchodźców do Ciechanowa, zebrane dane pozwolą na udzielenie natychmiastowej i realnej pomocy.

Osoby chcące nieść pomoc w postaci: zakwaterowania, bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, pedagogicznej, medycznej, tłumaczeń czy mogący przekazać pomoc materialną w postaci środków medycznych, środków czystości, ubrań, żywności, koców termicznych, śpiworów, ręczników, poduszek, materaców, łóżek polowych itp. mogą kontaktować się z infolinią ratusza pod numerami telefonów: 798 147 548728 809 108 (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00) oraz poprzez e-mail:

Pomyślnie zakończyła się pierwsza akcja pomocowa ciechanowian, związana z zebraniem i transportem sprzętu medycznego dla Chmielnickiego, o który nas poprosili. Ponad 35 tys. sztuk materiałów dotarło do naszego miasta partnerskiego w piątek przed południem. Przekazuję wszystkim mieszkańcom Ciechanowa ogrome podziękowania od mera Chmielnickiego. Ciągle zgłaszają się do nas kolejne osoby, które chcą nieść pomoc. Dlatego uruchamiamy infolinię dla naszych mieszkańców, aby zebrać wszystkie deklaracje, a następnie w razie potrzeby reagować – mówi prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Koordynowaniem działań pomocowych zajmują się pracownicy ratusza.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H