Urząd Miasta Ciechanów
https://www.umciechanow.pl/main/aktualnosci/Wielkanocna-Zbiorka-Zywnosci/idn:5996
Drukuj grafikę : tak / nie

Wielkanocna Zbiórka Żywności

04 kwietnia 2019
kategoria:
Aktualności strona główna

W najbliższy piątek i sobotę, 5 i 6 kwietnia, w jedenastu ciechanowskich sklepach odbędzie się Wielkanocna Zbiórka Żywności. Mieszkańcy będą mogli przekazać zakupione produkty wolontariuszom, a ci dostarczą je potrzebującym. Organizatorem akcji jest Bank Żywności.

Tegoroczna Wielkanocna Zbiórka Żywności organizowana jest przez 24 Banki Żywności, w ponad 400 miastach Polski, na terenie blisko 2,5 tysiąca sklepów spożywczych. Wezmą w niej udział 33 tysiące wolontariuszy, którzy będą zachęcać do dzielenia się żywnością. W Ciechanowie produkty będą zbierane w piątek i w sobotę w sklepach: Biedronka (ul. 17 Stycznia, Armii Krajowej, Sienkiewicza, Tatarska), Carrefour (Armii Krajowej), Kaufland (Armii Krajowej), Gram Market (ul. Narutowicza i Pułtuska), Elbit przy Farze (ul. Ściegiennego), Galeria Mrówka (ul. Niechodzka) i Lidl (ul. Sienkiewicza). Rok temu w ciechanowskich sklepach zebrano blisko 6 ton różnorodnych produktów spożywczych. W całym kraju było to 358 ton artykułów, które trafiły do około 180 tysięcy osób potrzebujących.

Tradycyjnie zebrana żywność będzie dostarczona najpierw do magazynów Banków Żywności, gdzie zostanie posortowana, zważona i policzona, następnie dotrze do organizacji społecznych: hospicjów, domów samotnej matki, schronisk dla ofiar przemocy, noclegowni dla bezdomnych, jadłodajni dla ubogich, rodzinnych domów dziecka, świetlic środowiskowych. Z pomocy żywnościowej na święta skorzystają również rodziny wielodzietne, osoby chore, samotnie wychowujące dzieci, bezdomne oraz żyjące w ubóstwie.