• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2023 r.Numery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Miejskie instytucje Miejska Biblioteka Publiczna

Miejska Biblioteka Publiczna powstała 1 stycznia 2000 r. mocą Uchwały numer 86/VII/99 Rady Miejskiej Ciechanowa z 30 września 1999 r. Przejęła wraz z lokalami, księgozbiorem i pracownikami, cztery filie Powiatowo-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie. Źródłem finansowania MBP jest budżet Gminy Miejskiej Ciechanów oraz darowizny i dotacje celowe.

Statutowym celem działania Biblioteki jest rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych i informacyjnych mieszkańców miasta, upowszechnianie wiedzy i kultury oraz nauki. Cel ten jest realizowany poprzez:

 • gromadzenie i opracowanie materiałów bibliotecznych
 • udostępnianie zbiorów prezencyjnie i na zewnątrz
 • wypożyczenia i wymianę zbiorów z innymi bibliotekami 
 • organizowanie czytelnictwa i udostępnianie materiałów bibliotecznych ludziom chorym i niepełnosprawnym
 • popularyzację książki
 • organizowanie form pracy z czytelnikiem
 • upowszechnianie dorobku kulturalnego miasta
 • współdziałanie z bibliotekami publicznymi w sieci i innymi bibliotekami oraz placówkami kulturalno-oświatowymi

Co dzieje się w miejskich bibliotekach?

 • Znaleziono 6 wiadomości.

 • Ciechanów świętuje Dzień Kobiet 2023-03-01

  Ciechanów świętuje Dzień Kobiet

  kategoria:
  Aktualności strona główna

  W sobotę (4 marca) między godz. 8.00 a 12.00 w Hali Targowej „Bloki” czekały będą liczne atrakcje. 17 marca (piątek) ratusz oraz Stowarzyszenie Kobiety w Centrum zapraszają na Ciechanowskie Forum Kobiet. Wydarzenie jest kierowane do mieszkanek w różnym wieku – od licealistek po seniorki. W budynku PUZ przy ul. Narutowicza odbędą się wykłady, prelekcje, debata i wernisaż fotografii Elżbiety Dzikowskiej.

 • Ferie zimowe w mieście 2023-01-11

  Ferie zimowe w mieście

  kategoria:
  Aktualności strona główna

  Uczniowie z województwa mazowieckiego w tym roku rozpoczną ferie zimowe 13 lutego. Miejskie jednostki przygotowały ofertę zajęć dla dzieci. W Parku Nauki Torus i Ciechanowskim Ośrodku Edukacji Kulturalnej STUDIO odbędą się turnusy półkolonii. Bezpłatne spotkania dla dzieci przygotowuje Miejska Biblioteka Publiczna. Dla mieszkańców dostępna będzie też infrastruktura sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 • Spotkania autorskie w miejskiej bibliotece 2022-08-10

  Spotkania autorskie w miejskiej bibliotece

  kategoria:
  Aktualności strona główna

  Gościem letnich spotkań autorskich w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krzywej Hali będą znani dziennikarze. Ciechanów odwiedzą: Alek Rogoziński, Michał Kolanko i Marcin Zaborski.

 • Ferie zimowe w Ciechanowie – oferta miejskich je 2022-01-12

  Ferie zimowe w Ciechanowie – oferta miejskich jednostek

  kategoria:
  Aktualności strona główna

  W tym roku uczniowie z województwa mazowieckiego rozpoczną ferie zimowe 31 stycznia. Zajęcia dla dzieci w Ciechanowie przygotowały miejskie jednostki: Park Nauki Torus, Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej STUDIO i Miejska Biblioteka Publiczna. Dla mieszkańców dostępna będzie też infrastruktura sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w tym lodowisko i kryta pływalnia.

 • Czytanie bez barier w miejskiej bibliotece 2021-07-21

  Czytanie bez barier w miejskiej bibliotece

  kategoria:
  Aktualności strona główna

  Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie wzbogaci zbiory mieszczącego się w Krzywej Hali Oddziału Zbiorów Naukowych i Regionalnych, a także biblioteki głównej oraz filii na terenie miasta o specjalne wydania książek ułatwiające czytanie osobom z dysfunkcjami wzroku. We wszystkich placówkach bibliotecznych udostępnione zostaną też audiobooki. Inicjatywa MBP otrzymała dotację ze środków Fundacji PZU.

 • Tydzień Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publiczn 2021-05-06

  Tydzień Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej

  kategoria:
  Aktualności strona główna

  Na przypadające między 8 a 15 maja święto bibliotek, mieszcząca się w Krzywej Hali, Miejska Biblioteka Publiczna zaplanowała dla czytelników i mieszkańców Ciechanowa osiem wydarzeń. Zarówno te kierowane do dzieci, jak i organizowane dla dorosłych odbędą się w formule online z uwagi na wprowadzone przez rząd ograniczenia. Od dziś biblioteka udostępniła też zmienioną, bardziej czytelną wersję strony internetowej.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H