• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2024 r.Numery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Miejskie instytucje Miejska Biblioteka Publiczna

Miejska Biblioteka Publiczna powstała 1 stycznia 2000 r., mocą Uchwały numer 86/VII/99 Rady Miejskiej Ciechanowa z 30 września 1999 r. Przejęła wraz z lokalami, księgozbiorem i pracownikami, cztery filie Powiatowo-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie. Źródłem finansowania MBP jest budżet Gminy Miejskiej Ciechanów oraz darowizny i dotacje celowe.

Statutowe cele działania Biblioteki to:rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych i informacyjnych mieszkańców miasta, upowszechnianie wiedzy i kultury oraz nauki.

Cele biblioteki są realizowane poprzez:

 • gromadzenie i opracowanie materiałów bibliotecznych
 • udostępnianie zbiorów prezencyjnie i na zewnątrz
 • wypożyczenia i wymianę zbiorów z innymi bibliotekami 
 • organizowanie czytelnictwa i udostępnianie materiałów bibliotecznych ludziom chorym i niepełnosprawnym
 • popularyzację książki
 • organizowanie form pracy z czytelnikiem
 • upowszechnianie dorobku kulturalnego miasta
 • współdziałanie z bibliotekami publicznymi w sieci i innymi bibliotekami oraz placówkami kulturalno-oświatowymi

Co dzieje się w miejskich placówkach bibliotecznych?

 • Znaleziono 11 wiadomości.

 • 1
 • 2
 • Wakacyjna oferta Miejskiej Biblioteki Publicznej 2024-06-20

  Wakacyjna oferta Miejskiej Biblioteki Publicznej

  kategoria:
  Aktualności strona główna

  W lipcu i sierpniu dzieci będą mogły brać udział w bezpłatnych zajęciach organizowanych w siedzibie MBP oraz jej filiach. „Wakacje w bibliotece” będą ukierunkowane na promocję czytelnictwa i wspieranie kreatywnego rozwoju młodych ciechanowian. Przed budynkiem MBP odbywać się będą „Czytanki pod Halą”. Dla dorosłych przygotowano spotkania autorskie. W wakacje ruszy też Plenerowa Czytelnia Pod Arkadami Krzywej Hali.

 • Raport o Stanie Miasta za 2023 rok 2024-04-19

  Raport o Stanie Miasta za 2023 rok

  kategoria:
  Aktualności strona główna

  Opublikowano Raport o Stanie Miasta Ciechanów za miniony rok. Zawiera informacje o zrealizowanych zadaniach i inwestycjach, finansach miasta, stanie mienia komunalnego, realizacji polityk, programów, strategii czy uchwał Rady Miasta. Część analityczna dotyczy m.in. oświaty.

 • Miejska Biblioteka Publiczna wprowadza elektronicz 2024-01-02

  Miejska Biblioteka Publiczna wprowadza elektroniczny system wypożyczeń

  kategoria:
  Aktualności strona główna

  Od 2 stycznia mieszkańcy wypożyczający książki będą otrzymywali elektroniczne karty z własnym numerem oraz pinem. Czytelnicy zyskają wgląd do swojego konta bez konieczności wychodzenia z domu. Będą też mogli zapoznać się z bazą książek dostępnych do wypożyczenia lub rezerwacji.

 • Grant dla Ciechanowa na sprzęt multimedialny 2023-12-15

  Grant dla Ciechanowa na sprzęt multimedialny

  kategoria:
  Aktualności strona główna

  Ratusz pozyskał 160 tys. zł z funduszy Unii Europejskiej na rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców. Dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy na warsztatach będą mogli korzystać m.in. z narzędzi do VR, tabletów graficznych, ekranów studyjnych do odsłuchu muzyki oraz aparatów fotograficznych.

 • Biblioteka na „Kargoszynie” po remoncie 2023-11-15

  Biblioteka na „Kargoszynie” po remoncie

  kategoria:
  Aktualności strona główna

  Filia nr 1 MBP w Ciechanowie przy ul. Kicińskiego przeszła gruntowny remont. Unowocześniono jej wnętrza. Powstała nowa przestrzeń do organizowania wydarzeń edukacyjnych, kulturalnych i integracyjnych dla mieszkańców dwóch osiedli. Pierwsze spotkanie odbyło się 15 listopada. Uczestniczyły w nim dzieci w wieku wczesnoszkolnym, z którymi spotkał się prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

 • Ciechanów świętuje Dzień Kobiet 2023-03-01

  Ciechanów świętuje Dzień Kobiet

  kategoria:
  Aktualności strona główna

  W sobotę (4 marca) między godz. 8.00 a 12.00 w Hali Targowej „Bloki” czekały będą liczne atrakcje. 17 marca (piątek) ratusz oraz Stowarzyszenie Kobiety w Centrum zapraszają na Ciechanowskie Forum Kobiet. Wydarzenie jest kierowane do mieszkanek w różnym wieku – od licealistek po seniorki. W budynku PUZ przy ul. Narutowicza odbędą się wykłady, prelekcje, debata i wernisaż fotografii Elżbiety Dzikowskiej.

 • Ferie zimowe w mieście 2023-01-11

  Ferie zimowe w mieście

  kategoria:
  Aktualności strona główna

  Uczniowie z województwa mazowieckiego w tym roku rozpoczną ferie zimowe 13 lutego. Miejskie jednostki przygotowały ofertę zajęć dla dzieci. W Parku Nauki Torus i Ciechanowskim Ośrodku Edukacji Kulturalnej STUDIO odbędą się turnusy półkolonii. Bezpłatne spotkania dla dzieci przygotowuje Miejska Biblioteka Publiczna. Dla mieszkańców dostępna będzie też infrastruktura sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 • Spotkania autorskie w miejskiej bibliotece 2022-08-10

  Spotkania autorskie w miejskiej bibliotece

  kategoria:
  Aktualności strona główna

  Gościem letnich spotkań autorskich w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krzywej Hali będą znani dziennikarze. Ciechanów odwiedzą: Alek Rogoziński, Michał Kolanko i Marcin Zaborski.

 • Ferie zimowe w Ciechanowie – oferta miejskich je 2022-01-12

  Ferie zimowe w Ciechanowie – oferta miejskich jednostek

  kategoria:
  Aktualności strona główna

  W tym roku uczniowie z województwa mazowieckiego rozpoczną ferie zimowe 31 stycznia. Zajęcia dla dzieci w Ciechanowie przygotowały miejskie jednostki: Park Nauki Torus, Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej STUDIO i Miejska Biblioteka Publiczna. Dla mieszkańców dostępna będzie też infrastruktura sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w tym lodowisko i kryta pływalnia.

 • Czytanie bez barier w miejskiej bibliotece 2021-07-21

  Czytanie bez barier w miejskiej bibliotece

  kategoria:
  Aktualności strona główna

  Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie wzbogaci zbiory mieszczącego się w Krzywej Hali Oddziału Zbiorów Naukowych i Regionalnych, a także biblioteki głównej oraz filii na terenie miasta o specjalne wydania książek ułatwiające czytanie osobom z dysfunkcjami wzroku. We wszystkich placówkach bibliotecznych udostępnione zostaną też audiobooki. Inicjatywa MBP otrzymała dotację ze środków Fundacji PZU.

 • 1
 • 2

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H