• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2024 r.Numery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Platforma Konsultacji Społecznych Ciechanowski Budżet Obywatelski 2017

Wysokość środków na realizację zadań uzależniona od frekwencji w głosowaniu, zniesienie górnej granicy wartości projektów ogólnomiejskich, wykluczenie projektów dotyczących tworzenia nowych siłowni zewnętrznych i placów zabaw. To trzy główne modyfikacje zasad Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok.

Im większa ogólna frekwencja w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego – tym więcej środków zostanie zabezpieczonych na realizację zwycięskich zadań spośród zgłoszonych przez obywateli projektów zakwalifikowanych do głosowania. Główna idea zmian wprowadzonych do sformalizowanego w ubiegłym roku Budżetu Obywatelskiego ma zachęcić mieszkańców do aktywności. Jeżeli frekwencja utrzyma się na ubiegłorocznym poziomie, pula środków będzie sięgała 1,6 mln zł. Jeżeli frekwencja będzie wyższa, na realizację zadań będzie jeszcze więcej pieniędzy.

Na zadania realizowane w 2016 roku, które mieszkańcy wybierali w 2015 roku, przeznaczono 1,6 mln zł, co stanowiło 1% wykonanych dochodów z roku poprzedniego. Teraz wysokość środków przy ogólnej frekwencji do 10% wyniesie 0,5% wykonanych dochodów z poprzedniego roku budżetowego, przy frekwencji powyżej 10% - 0,75% wykonanych dochodów, powyżej 15% - 1%, powyżej 20% - 1,5%, powyżej 30% - 2%, gdy frekwencja przekroczy 40% - będzie to 3% wykonanych dochodów z poprzedniego roku.

Kwestia podziału na osiedla, realizacji jednego zwycięskiego projektu w każdym z 12 ciechanowskich osiedli oraz tylu zwycięskich projektów ogólnomiejskich, na ile pozwolą przeznaczone na Budżet Obywatelski środki pozostanie bez zmian. Wartość projektu osiedlowego, tak jak ostatnio, nie może przekroczyć 100 tys. zł. Nie będzie górnej granicy kwoty wartości projektu ogólnomiejskiego.

Pomysły w ramach Budżetu Obywatelskiego będzie można zgłaszać od 1 do 31 lipca na specjalnym formularzu zgłoszenia projektu.

W związku z tym, że w ramach Budżetu Obywatelskiego na terenie całego miasta zbudowano oraz buduje się nowe siłownie zewnętrzne i place zabaw, w edycji 2017 projekty dotyczące tworzenia nowych miejsc tego typu nie będą brane pod uwagę. Możliwe będzie zgłaszanie modernizacji bądź rozbudowy tych już powstałych lub powstających.

Propozycje mogą dotyczyć spraw, które mieszczą się w kompetencjach gminy.
Propozycje do końca sierpnia będą analizowane przez powołaną przez prezydenta komisję, która zarekomenduje te wybrane do głosowania. Będą one podlegać weryfikacji formalno-prawnej i merytorycznej. We wrześniu zostanie ogłoszona lista pozytywnie zweryfikowanych zadań, następnie odbędzie się głosowanie. Głosować będzie mógł każdy mieszkaniec Ciechanowa, który ukończył 16 rok życia. Głosować będzie można internetowo oraz w wyznaczonych punktach w mieście. Każda osoba będzie mogła zaznaczyć jeden projekt osiedlowy i jeden projekt ogólnomiejski. Zwycięskie zadania zostaną wpisane do projektu budżetu miasta i będą realizowane w 2017 roku.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
doc Formularz zgłoszenia projektu 164KB pobierz plik: Formularz zgłoszenia projektu

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H