• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2024 r.Numery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Miejskie instytucje Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta

ul. Warszawska 18
06-400 Ciechanów
telefon: +48 23 674 92 82

Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta jest jednostką organizacyjną Urzędu Miasta. Dysponuje salą wystawową z miejscem do prowadzenia prelekcji, pokazów filmowych i spotkań dyskusyjnych oraz pomieszczeniem biurowym. Od początku działalności Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta współpracuje z Ciechanowskim Towarzystwem Naukowym.

Dzieje się w pracowni!

 • Znaleziono 5 wiadomości.

 • Kwesta na ciechanowskich cmentarzach 2021-10-25

  Kwesta na ciechanowskich cmentarzach

  kategoria:
  Aktualności strona główna

  Między 30 października a 1 listopada pod bramami cmentarzy przy ul. Płońskiej i Gostkowskiej przy wsparciu miasta odbędzie się zbiórka publiczna Stowarzyszenia Wolontariat Pamięci. Jej celem jest umożliwienie renowacji grobów na cmentarzu parafialnym przy ulicy Płońskiej, w których spoczywają osoby zasłużone dla lokalnej społeczności oraz grobów wybranych ze względu na walory artystyczne i historyczne.

 • Święto 11 Pułku Ułanów Legionowych 2021-06-22

  Święto 11 Pułku Ułanów Legionowych

  kategoria:
  Aktualności strona główna

  25 i 26 czerwca odbędą się obchody 100. rocznicy przybycia 11 Pułku Ułanów Legionowych do Ciechanowa. W piątek w Kamienicy W18 będzie można wysłuchać prelekcji o kawalerii Polskiej. W sobotę 26 czerwca na placu Jana Pawła II zorganizowane zostaną uroczystości i defilada konna. W godzinach popołudniowych będzie można oglądać pokazy umiejętności kawaleryjskich, władania bronią białą i musztry.

 • Narodowe Święto Niepodległości w Ciechanowie 2020-11-05

  Narodowe Święto Niepodległości w Ciechanowie

  kategoria:
  Aktualności strona główna

  W związku z wprowadzonymi zakazami i ograniczeniami nie odbędą się oficjalne uroczystości. 11 listopada pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego złożone zostaną kwiaty, pełniona będzie też warta. W ciągu dnia w różnych częściach miasta zabrzmi hymn Polski. W obchody wpiszą się też inicjatywy miejskich instytucji kultury i Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta.

 • Październik miesiącem seniorów 2020-10-07

  Październik miesiącem seniorów

  kategoria:
  Aktualności strona główna

  W ramach tegorocznych obchodów święta seniorów Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta rozpoczyna realizację projektu badawczego angażującego mieszkańców, którego celem będzie stworzenie Ciechanowskiej Galerii Wspomnień. Ponadto w miejskich instytucjach prowadzących działalność kulturalną odbędą się zajęcia i spotkania dla seniorów w kameralnych grupach

 • Legenda o Ciechanowie oczami dzieci 2020-05-07

  Legenda o Ciechanowie oczami dzieci

  kategoria:
  Aktualności strona główna

  Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie oraz Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta ogłosiły konkurs plastyczny dla dzieci „Ilustrujemy Ciechanowskie Legendy”. 18 maja najlepsze prace konkursowe stworzą teatrzyk kamishibai w wersji on-line. Dla autorów najlepszych prac przewidziane są nagrody.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H