• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Koronawirus SARS-CoV-2Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2021 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU

logo europejskich funduszy

Rewitalizacja to kompleksowy proces przemian społecznych, ekonomicznych, przestrzennych i technicznych, służących ożywieniu najbardziej zdegradowanych obszarów miasta. Prowadzenie działań rewitalizacyjnych umożliwia podniesienie poziomu jakości życia mieszkańców, przynosi poprawę wizerunku całego miasta i ożywienie lokalnej gospodarki.

W maju 2016 r. Urząd Miasta przystąpił do aktualizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji (LPR). Pozyskaliśmy na to 77 116 zł w ramach konkursu przeprowadzonego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.  Aktualizacja Programu, która powstanie dzięki tym dodatkowym środkom, jest niezbędna, przy ubieganiu się o fundusze unijne w konkursach z zakresu rewitalizacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Otwiera furtkę do wszelkich działań związanych z kompleksową rewitalizacją w mieście. Później będziemy aplikować o pieniądze na kolejne, konkretne działania.

Chcemy sprawić, by ważne ciechanowskie miejsca i obiekty zyskały zupełnie nowe oblicze, bądź w pewnym sensie odzyskały to dawne. Chodzi również o to, by dobrze służyły lokalnej społeczności, były przestrzenią dla aktywności mieszkańców. Dzięki przyznanym środkom, możemy postawić pierwszy krok w tym kierunku.

Działania rewitalizacyjne będą prowadzone na trzech obszarach: Trakt Średniowieczny, dzielnica Bloki oraz obszary poprzemysłowe. Obszary te obejmują między innymi Pasaż Marii Konopnickiej, zabytkową kamienicę przy ul. Warszawskiej 18, budynek Krzywej Hali w dzielnicy Bloki, Wieżę Cieśnień, wyrobiska poprzemysłowe („Kanały”, „Jeziorko”).

 

 • Znaleziono 9 wiadomości.

 • Ponowne otwarcie Miejskiej Biblioteki Publicznej 2020-05-05

  Ponowne otwarcie Miejskiej Biblioteki Publicznej

  kategoria:
  Aktualności strona główna

  Od 6 maja ponownie otwarta dla mieszkańców zostanie Miejska Biblioteka Publiczna oraz jej filie na terenie miasta. Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną zostały wdrożone procedury, które mają zapewnić bezpieczeństwo zarówno czytelników, jak i pracowników.

 • Zakończyła się rewitalizacja Krzywej Hali 2020-01-02

  Zakończyła się rewitalizacja Krzywej Hali

  kategoria:
  Aktualności strona główna

  Prace budowlane dobiegły końca. Krzywa Hala na osiedlu „Bloki” została wyremontowana z zewnątrz, zyskując nowy dach i elewację, zmodernizowano również jej wnętrza. Budynek został zaaranżowany pod nowe funkcje użytkowe. Będzie to miejsce spotkań i kolejny punkt na kulturalnej i edukacyjnej mapie miasta.

 • Projekt aktualizacji Lokalnego Programu Rewitaliza 2016-09-21

  Projekt aktualizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Ciechanów na lata 2005-2023 – konsultacje społeczne dokumentu

  kategoria:
  Aktualności strona główna

  Urząd Miasta Ciechanów zaprasza mieszkańców oraz wszelkie instytucje, organizacje do konsultacji społecznych poniżej załączonego projektu dokumentu. Prosimy o wskazanie w „Karcie uwag/propozycji” zapisów z dokumentu, co do których mają Państwo swoje sugestie. Wypełnioną kartę należy przesłać pod adres e-mail: lub do 6 października.

 • Kolejne konsultacje społeczne aktualizacji Lokaln 2016-08-12

  Kolejne konsultacje społeczne aktualizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Ciechanów

  kategoria:
  Aktualności strona główna

  W czwartek 11 sierpnia w ratuszu odbyły się kolejne konsultacje społeczne związane z aktualizacją Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Ciechanów na lata 2005-2023. Podsumowano dotychczasowe działania, odniesiono się do 190 ankiet dotyczących oczekiwań mieszkańców w zakresie rewitalizacji, omówione zostały 33 zebrane propozycje projektów rewitalizacyjnych.

 • Zapraszamy do składania pomysłów na ożywienie 2016-07-25

  Zapraszamy do składania pomysłów na ożywienie obszarów wskazanych do rewitalizacji

  kategoria:
  Aktualności strona główna

  Zapraszamy mieszkańców, organizacje pozarządowe, instytucje i przedsiębiorców do zgłaszania pomysłów, które przyczynią się do przeciwdziałania problemom społecznym, gospodarczym i infrastrukturalnym występującym na obszarach wskazanych do objęcia rewitalizacją.

 • Rewitalizacja miasta: spotkanie konsultacyjne 2016-07-22

  Rewitalizacja miasta: spotkanie konsultacyjne

  kategoria:
  Aktualności strona główna

  Spotkanie konsultacyjne dotyczące rewitalizacji miasta odbyło się 21 lipca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Ciechanów. Poprowadzili je dr Przemysław Ciesiółka i Marcin Ługawiak współpracujący z Urzędem Miasta przy opracowywaniu aktualizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji. Eksperci przedstawili wyniki analiz społecznych, gospodarczych i infrastrukturalnych, które przeprowadzono w odniesieniu do każdego osiedla.

 • Spotkanie konsultacyjne dotyczące rewitalizacji 2016-07-13

  Spotkanie konsultacyjne dotyczące rewitalizacji

  kategoria:
  Aktualności strona główna

  21 lipca, w czwartek, o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej ratusza przy pl. Jana Pawła II 6 odbędzie się spotkanie dotyczące rewitalizacji miasta Ciechanów. Celem spotkania jest przedstawienie wniosków z dotychczas prowadzonych analiz i konsultacji, a także poznanie opinii mieszkańców na temat zagadnień związanych z rewitalizacją zdegradowanych obszarów Ciechanowa.

 • Aktualizacja Lokalnego Programu Rewitalizacji 2016-06-21

  Aktualizacja Lokalnego Programu Rewitalizacji

  kategoria:
  Aktualności strona główna

  Trwają prace nad aktualizacją Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Ciechanów na lata 2005-2023. Program należy do dokumentów strategicznych miasta i jest niezbędny do ubiegania się o środki finansowe z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Zapraszamy mieszkańców do konsultacji i współtworzenia tego dokumentu. Zachęcamy do wypełnienia ankiety.

 • Prawie 80 tys. zł dla Ciechanowa na aktualizację 2016-04-21

  Prawie 80 tys. zł dla Ciechanowa na aktualizację programu rewitalizacji

  kategoria:
  Aktualności strona główna

  Ciechanów pozyskał 77 116 zł w ramach konkursu przeprowadzonego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. Aktualizacja Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Ciechanów, która powstanie dzięki tym dodatkowym środkom jest niezbędna, przy ubieganiu się o fundusze unijne w konkursach z zakresu rewitalizacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
pdf Lokalny Program Rewitalizacji na lata 2005-2023 5.36MB pobierz plik: Lokalny Program Rewitalizacji na lata 2005-2023

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H