• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Koronawirus SARS-CoV-2Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2021 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Dyrektor Biblioteki – Grażyna Brzezińska
Adres biblioteki:
ul. 17 Stycznia 49
06-400 Ciechanów
tel. (23) 672 33 77
www.bpciechanow.edu.pl
Biblioteka czynna:
poniedziałek – piątek: 8.00 – 17.00
sobota 8.00 – 13.00
w wakacje i ferie:
poniedziałek – piątek: 8.00 – 15.00
sobota – nieczynne

Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie jest placówką wspomagającą kształcenie i doskonalenie zawodowe nauczycieli oraz studentów przygotowujących się do zawodu pedagoga. Korzystać mogą z niej również studenci, uczniowie oraz inne zainteresowane osoby z powiatu ciechanowskiego. 

Biblioteka Pedagogiczna

23 styczeń 2018 2 zdjęć

Do zadań biblioteki należy:

 • gromadzenie, opracowanie, przechowywanie i udostępnianie materiałów bibliotecznych,
 • prowadzenie działalności informacyjnej i bibliograficznej,
 • współpraca ze szkołami wyższymi, zakładami kształcenia i placówkami doskonalenia nauczycieli oraz innymi bibliotekami w procesie kształcenia i doskonalenia nauczycieli,
 • udzielanie pomocy i instruktażu bibliotekom szkolnym, w tym organizowanie form doskonalenia zawodowego.

Biblioteka jest jedyną placówką w powiecie ciechanowskim gromadzącą bogatą literaturę z zakresu metodyki nauczania, pedagogiki i nauk pokrewnych. W zbiorach znajdują się najnowsze podręczniki akademickie z wielu dziedzin, podręczniki szkolne w wyborze, programy nauczania, literatura piękna (w tym lektury szkolne), testy dla maturzystów, wydawnictwa regionalne. Oferuje również czytelnikom bogaty zestaw filmów edukacyjnych, adaptacje literatury polskiej i światowej, kursy językowe na płytach DVD, CD, CD-ROM. 

Prowadzi lekcje biblioteczne dla przedszkoli i szkół różnego typu, usługę zamawiania tematycznych zestawień bibliograficznych, przygotowuje wystawki: tematyczne, okolicznościowe, nowości książkowych, a także organizuje konkursy. Jako jedyna biblioteka w województwie mazowieckim prowadzi szkolenia e-learningowe na platformie Moodle. Placówka umożliwia także dostęp do cyfrowych zbiorów Biblioteki Narodowej ACADEMICA i cyfrowych zbiorów PWN-u IBUK Libra. Biblioteka jest wydawcą czasopisma elektronicznego „Edu-Wsparcie”. Od 2007 r. prowadzi wypożyczenia w systemie elektronicznym. Każdy czytelnik biblioteki może założyć konto, które umożliwia mu przeglądanie wszystkich zbiorów, zamawianie i rezerwowanie wybranych pozycji poprzez Internet.

Organem prowadzącym bibliotekę jest samorząd województwa mazowieckiego. Nadzór pedagogiczny nad biblioteką sprawuje Mazowiecki Kurator Oświaty.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H