• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2024 r.Numery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
12 sierpnia 2021
kategoria:
Aktualności strona główna
Grafika informująca o koncercie muzyki Bacha. Na białym tle po lewej w dużym kole znajduje się zdjęcie orkiestry. Po prawej u góry logo projektu . Niżej po prawej jest nazwa koncertu i dane organizacyjne.
 

22 sierpnia o godzinie 18.00 na zielonym terenie przy Parku Nauki Torus wystąpią śpiewacy operowi i szesnastoosobowa Warsaw Impressione Orchestra. Muzycy wykonają m.in. Suitę Orkiestrową numer 2 h-moll Jana Sebastiana Bacha. Przed południem odbędą się też warsztaty dla dzieci o fraktalach. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Park Nauki Torus, będąc częścią ogólnopolskiego projektu „SPIN-aj naukę”, organizuje w niedzielę 22 sierpnia dzień pod hasłem „Sztuka matematyki”.

O godzinie 11.00 i 12.30 odbędą się warsztaty dla dzieci. Ich uczestnicy dowiedzą się czym są fraktale oraz co te obiekty samopodobne mają wspólnego ze sztuką.

Po południu o godzinie 18.00 w plenerze pod wieżą ciśnień wystąpi szesnastu muzyków Warsaw Impression Orchestra. W ich wykonaniu zabrzmią między innymi Suita Orkiestrowa nr 2 h-moll, Kantata chłopska i Kantata o kawie. Będą towarzyszyli trzem3 śpiewakom operowym: Milenie Lange (sopran), Adamowi Zdunikowskiemu (tenor) i Jarosławowi Brękowi (bas-baryton). Orkiestrę poprowadzi Jakub Zwierz. Koncert poprowadzi Andrzej Krusiewicz, który przybliży słuchaczom sylwetkę kompozytora i opowie o elementach wspólnych muzyki J. S. Bacha i matematyki.

- Zaplecze Parku Nauki Torus pozwala nam na nieszablonowe przekazywanie wiedzy z różnych dziedziń, stąd pomysł, aby wydarzenie muzyczne w ramach „Sztuki matematyki” zorganizować w plenerze. Muzyka autorstwa Jana Sebastiana Bacha nieprzypadkowo została wybrana jako motyw przewodni koncertu. Jest ona najczęściej przytaczanym przykładem odwzorowania własności samopodobieństwa i skalowania w muzyce, czyli przełożenia matematycznych wzorców na sztukę – powiedziała kierująca Parkiem Nauki Torus Marzena Lentowszczyk.

Koncert jest jednym z najważniejszych spośród wydarzeń, które Park Nauki Torus od kilku miesięcy realizuje ze Stowarzyszeniem Społeczeństwo i Nauka SPiN oraz jedenastoma instytucjami działającymi w kraju. Projekt "SPINaj naukę" ma na celu popularyzację i upowszechnianie dokonań naukowców w Polsce. Jest efektem współpracy Parku Nauki Torus między innymi z Centrum Nauki Kopernik, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Fundacją Uniwersytet Dzieci i Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Wydarzenia w ramach projektu dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki" Ministra Edukacji i Nauki.

kategoria: Powiązane pliki [2]
format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
jpg Plakat Koncert muzyki J.S. Bacha.jpg 24.69MB pobierz plik: Plakat Koncert muzyki J.S. Bacha.jpg
doc Opis plakatu Koncert muzyki J. S. Bacha.doc 34KB pobierz plik: Opis plakatu Koncert muzyki J. S. Bacha.doc

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H