do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2019 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
14 września 2018
kategoria:
Aktualności strona główna

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych obchodzi w tym roku jubileusz 20-lecia istnienia. Podczas zorganizowanego dziś z tej okazji spotkania, spółka podsumowała działalność i swoją historię. Zaprezentowany został film, były nagrody i dyplomy oraz tort, ponadto spółka przekazała na rzecz podopiecznych TPD 5 tys. zł. Gratulacje zarządowi i pracownikom złożył prezydent Krzysztof Kosiński.

O rozrastającym się zakresie działalności PUK mówił prezes Mirosław Szymańczyk. Wspominał początki przedsiębiorstwa oraz jego korzenie sięgające przełomu lat 40. i 50., przywołał czasy, gdy śmieci zabierano na wozy konne. W 1951 r. powołano Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, w 1971 r., przekształcono je w Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, po czym  w 1991 r. PGKiM przekształciło się w dwa zakłady budżetowe – Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Zakład Komunikacji Miejskiej. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, działa od 1998 r. Spółka powstała w wyniku przekształcenia zakładu budżetowego, jakim był „Zakład Usług Komunalnych i Mieszkaniowych”, z wyłączeniem części pod nazwą „Oddział Gospodarki Mieszkaniowej”.

Prezes PUK Mirosław Szymańczyk podkreślał, że na rozwój przedsiębiorstwa składa się zaangażowanie wielu ludzi.

– Za tę 20-letnią symbiozę życia z mieszkańcami Ciechanowa i okolic chciałbym podziękować wszystkim byłym i obecnym pracownikom spółki, prezesom, radzie nadzorczej, związkom zawodowym, władzom miast i gmin gdzie w codziennym trudzie, wspólnie przyczyniamy się do tego, by nasze otocznie, nasze „Małe ojczyzny” były piękniejsze, czystsze i przyjazne środowisku zgodnie z hasłem „Dbamy o czystość i środowisko” – powiedział prezes Szymańczyk.

Na dynamiczny rozwój firmy uwagę zwracał prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński, który do pracowników i zarządu skierował podziękowania i słowa uznania.

Nie ma czystego, pięknego, zadbanego, zielonego Ciechanowa bez Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych. Nie ma Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych bez jego solidnych, zaangażowanych pracowników. Nie ma tej firmy i sukcesów bez was. Jesteście wielką wartością dla Ciechanowa, dlatego w dniu waszego święta, szczerze dziękuję – powiedział prezydent Kosiński.

Założycielem i jedynym właścicielem Spółki jest Gmina Miejska Ciechanów. PUK działa na terenie miasta  i powiatu ciechanowskiego. Świadczy szeroko rozumiane usługi komunalne. Podstawą  działalności jest odbiór, transport i unieszkodliwianie odpadów komunalnych, letnie i zimowe oczyszczanie ulic i placów oraz konserwacja i tworzenie terenów zielonych. Przedsiębiorstwo prowadzi także schronisko dla bezdomnych zwierząt w Pawłowie. PUK posiada i eksploatuje składowisko odpadów w Woli Pawłowskiej. Od maja 2015 roku spółka prowadzi nowoczesną Regionalną Instalację Odpadów Komunalnych (RIPOK) w technologii MBP (mechaniczno-biologiczne przetwarzanie odpadów). Jeżeli chodzi o moce przerobowe, w przypadku mechanicznej części instalacji jest to 50 tys. ton rocznie odpadów zmieszanych i 5 tys. ton odpadów selektywnie zbieranych. Część biologiczna może przetworzyć 24 tys. ton rocznie. Od 1 stycznia 2016 roku PUK administruje cmentarzem komunalnym przy ul. Gostkowskiej.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H