do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2019 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
08 czerwca 2018
kategoria:
Aktualności strona główna
 
 

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ciechanowie obchodzi jubileusz 25-lecia działalności. Jest to okazja do podsumowań, zaprezentowania osiągnięć i planów na przyszłość, a także złożenia gratulacji i podziękowań zasłużonym pracownikom.

PEC to jedna z pięciu miejskich spółek. Jego zysk w 2017 roku wyniósł ponad 2 mln zł netto, czyli ponad 5 razy więcej niż w 2014 roku (381 tys. zł netto). Zysk za ostatni rok został w pełni przeznaczony na inwestycje. Co istotne z perspektywy mieszkańców, nie nastąpił wzrost opłat za ciepło dla odbiorców przyłączonych do miejskiej sieci w stosunku do taryfy z 2014 roku. Jest ona utrzymywana na stabilnym poziomie.

W 1993 r. spółka uzyskała wpis do Rejestru Handlowego, w której 100 % udziałów posiada Gmina Miejska Ciechanów. Początek scentralizowanego systemu ciepłowniczego w Ciechanowie przypada na rok 1982. W latach 1994–1997 system ciepłowniczy poddano modernizacji, a głównym celem była rozbudowa systemu przesyłowego – sieci ciepłowniczych oraz budowa nowoczesnych węzłów cieplnych w miejsce kotłowni lokalnych opalanych najczęściej węglem kamiennym. Przedsięwzięcie to łącznie z rozwojem w latach następnych umożliwiło likwidację 57 kotłowni. Działania te stworzyły warunki dostępu do ciepła sieciowego nazywanego współcześnie ciepłem systemowym. W latach 2014- 2018 wymieniono kotły WR 25, zmodernizowano sieć, węzły oraz sterowanie elektrociepłownią. W 2018 r. uruchomiono elektrociepłownię z kogeneracją gazową. Ciepło wytwarzane jest na potrzeby miasta, a energia elektryczna na potrzeby PEC. Efektem są korzyści ekonomiczne i ekologiczne. Zakup ciepła z kogeneracji ogranicza zużycie węgla oraz obniża rachunki odbiorcy.

W 2017 r. w corocznie ogłaszanym rankingu przedsiębiorstw, spółka została Laureatem Diamentów Forbesa wśród przedsiębiorstw uzyskujących przychody powyżej 5-50 mln zł, które w ostatnich trzech latach najbardziej dynamicznie powiększyły swoją wartość (zwiększenie wartości o 15%). Tytuł jest potwierdzeniem pozycji PEC w gronie najlepszych firm na polskim rynku. PEC zostało też zwycięzcą konkursu „Lider Informatyki 2017” w kategorii użyteczność publiczna za swoje rozwiązania zdalnego odczytu ciepłomierzy, sterowania węzłami cieplnymi i systemem zarządzania siecią ciepłowniczą. Konkurs jest organizowany przez redakcję magazynu Computerworld od 21 lat. Dotychczas wzięło w nim udział ponad 1000 firm i instytucji, wywodzących się z różnych branż oraz dziedzin sektora administracji publicznej.

Prezydent Krzysztof Kosiński podczas spotkania z pracownikami spółki podkreślił, że działalność PEC daje mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa, dzięki rzetelnej codziennej pracy.

– Niełatwo jest podsumować w kilku słowach 25 lat funkcjonowania spółki, od której usług zależy komfort życia naszych mieszkańców. Ciechanowski PEC stał się symbolem proekologicznych działań, a efekty widać gołym okiem. Z miejskiego krajobrazu zniknęły dymiące kominy lokalnych kotłowni, zredukowano emisję pyłów i gazów niebezpiecznych dla zdrowia i środowiska. Dziś PEC spala mniej węgla niż 20 lat temu, dając miastu dwa razy więcej ciepła. Gratuluję wszystkim pracownikom tak pięknego jubileuszu. To Wasza zasługa, że ta firma prężnie się rozwija i osiąga świetne wyniki.

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H