do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2019 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
04 stycznia 2019
kategoria:
Aktualności strona główna

Po przeprowadzeniu w ubiegłym roku programu pilotażowego, Urząd Miasta Ciechanów zdecydował o wdrożeniu Ciechanowskiego Roweru Miejskiego na stałe i rozbudowie systemu. Pojawią się 4 nowe stacje, a ich lokalizacje wskażą sami mieszkańcy. W ankiecie na stronie internetowej urzędu można zagłosować na maksymalnie 4 spośród 9 nowych propozycji. Uwzględnione zostaną te najpopularniejsze.

Propozycje kolejnych 9 lokalizacji przedstawiło stowarzyszenie Ciechanowska Grupa Rowerowa, które już od etapu pomysłu pilotażu współpracuje z miastem nad koncepcją wprowadzenia i rozwoju Ciechanowskiego Roweru Miejskiego. Po przeprowadzeniu analiz, stowarzyszenie jako najlepsze lokalizacje dla nowych stacji wskazało: Kąpielisko Krubin, okolice wieży ciśnień, parkingu obok cmentarza przy ul. Gostkowskiej, Hotelu Atena, MOSiR-u (krytej Pływalni), placu Kościuszki, stacji PKP Ciechanów Przemysłowy, skweru z parowozem przy ul. Fabrycznej oraz ul. Kwiatową (od strony pętli miejskiej).

Można zagłosować TUTAJ, wybierając do 4 z 9 zaproponowanych lokalizacji. Głosowanie potrwa do 9 stycznia do godz. 22.00. Z jednego urządzenia (np. komputera, smartfona) można oddać jeden głos. Ankieta jest anonimowa. Te 4 lokalizacje, które zdobędą najwięcej głosów, będą uwzględnione przy budowie stałego systemu rowerów publicznych w Ciechanowie, co jest planowane wiosną tego roku. Ponadto planowana jest budowa stacji w Opinogórze, we współpracy z gminą, po zakończeniu trwającej modernizacji drogi z Ciechanowa do Opinogóry przez miejscowość Kąty.

– Zachęcam Państwa do udziału w ankiecie, tak byśmy wspólnie wybrali lokalizacje najbardziej odpowiadające potrzebom mieszkańców. Ciechanowski Rower Miejski spotkał się z dużym zainteresowaniem, coraz więcej osób jeździ rowerem, żyje aktywnie, miasto systematycznie rozbudowuje sieć ścieżek rowerowych i infrastrukturę sportowo-rekreacyjną, stąd też słuszność kontynuacji sprawdzonego już pomysłu – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Podczas trwającego 2,5 miesiąca pilotażu rowery zostały wypożyczone ponad 6,8 tysiąca razy. W systemie zarejestrowało się ponad 1600 osób. Wyniki pilotażu utwierdziły ratusz w przekonaniu, że system przyjął się i warto w niego inwestować. Pilotaż składał się ze stacji: na placu Jana Pawła II (Ratusz), przy dworcu PKP, przy ul. Powstańców Wielkopolskich oraz przy ul. Armii Krajowej.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H