• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2021 r.Numery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
03 listopada 2016
kategoria:
Aktualności strona główna

Orange Polska planuje zbudować w Ciechanowie sieć szybkiego światłowodowego internetu. Przed przystąpieniem do inwestycji, operator musi ustalić jej obszar na podstawie deklaracji mieszkańców. Ci, którzy chcą znaleźć się w zasięgu światłowodowego internetu, proszeni są o wypełnienie deklaracji, które są dostępne w siedzibie UM, miejskich spółkach i jednostkach, jak również załączone zostały do ostatniego numeru Gazety Samorządu Miasta Ciechanów. Deklarację można pobrać ze strony internetowej UM.

Wypełnione deklaracje można składać w przeznaczonych do tego celu urnach. Urny znajdują się w ratuszu przy pl. Jana Pawła II – przy wejściu od strony USC, w budynku UM przy ul. Wodnej 1, w holu krytej pływalni, w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i wszystkich pięciu miejskich spółkach (PUK, PEC, ZKM, TBS, ZWiK). Deklarację można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta Ciechanów i przesłać pocztą elektroniczną pod adres W celu uzyskania szczegółowych informacji należy dzwonić pod nr 800 606 606. Operator informuje, że za podłączenie do sieci nie są pobierane żadne opłaty. Od zainteresowania ze strony mieszkańców uzależniona będzie wielkość inwestycji. Orange zaprasza mieszkańców na spotkania informacyjne i szkoleniowe. Pierwsze takie spotkanie odbędzie się 28 listopada o godz. 17.00 w sali konferencyjnej w ratuszu na I piętrze. W kwestii współpracy związanej z realizacją inwestycji Orange Polska podpisało 31 sierpnia z władzami miasta porozumienie.

W Ciechanowie w zasięgu światłowodowego internetu, umożliwiającego dostęp do internetu do 300 Mb/s, telewizji jakości HD i telefonii, może się znaleźć ponad 8 tys. gospodarstw domowych,  z czego zdecydowana większość blisko 7,6 tys. do końca przyszłego roku. To element szeroko zakrojonego planu inwestycyjnego, w ramach którego operator przeznaczy do 2018 roku nawet 2.2 mld zł na budowę światłowodów w całym kraju, docierając do ponad ¼ gospodarstw domowych.

Porozumienie pomiędzy Orange Polska a władzami Ciechanowa ma na celu stworzenie przyjaznych warunków dla inwestycji w mieście. To kolejny tego rodzaju przykład współpracy pomiędzy Orange a samorządem w zakresie rozwoju społeczeństwa informacyjnego i zwiększania dostępności światłowodowej infrastruktury dostępowej. Orange Polska zakłada, że w ciągu 3 lat światłowód będzie dostępny dla ponad połowy gospodarstw domowych w Ciechanowie. Firma planuje przeznaczyć na ten cel ponad  6  mln zł.

Inwestycja w Ciechanowie jest elementem realizowanego przez Orange Polska programu inwestycji światłowodowych, który firma zalicza do najbardziej ambitnych w swojej historii. Orange buduje obecnie sieć światłowodową w 26 miastach a wkrótce rozpocznie prace w 33 kolejnych.  Teraz dostęp do ultraszybkiego internetu światłowodowego ma ponad 1 milion gospodarstw domowych, w 2018 r. będzie ich 3,5 miliona. To jedna czwarta wszystkich gospodarstw domowych w Polsce.

Orange przywołuje, jako przykład efektów dobrej współpracy i korzyści dla mieszkańców, Gminę Sulęcin, gdzie w lutym podpisano podobne porozumienie. W wyniku wspólnych działań prawie 70% gospodarstw domowych zadeklarowało chęć skorzystania z usług, co pozwoliło na objęcie inwestycją wszystkich miejscowości sołeckich.

kategoria: Powiązane pliki [2]
format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
pdf Orange - deklaracja.pdf 57.24KB pobierz plik: Orange - deklaracja.pdf
pdf Orange - zaproszenie.pdf 5.12MB pobierz plik: Orange - zaproszenie.pdf

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H