do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
08 sierpnia 2017
kategoria:
Aktualności strona główna
Pośrodku zdjęcia długi chodnik, którego fragment jest właśnie układany. Po lewej ułożone na trawniku duże kupki brukowej kostki. Po prawej, na jezdni stoi koparka i wywrotka. Szeroki pas między chodnikiem a jezdnią jest pozbawiony trawy i wyrównany pod budowę parkingu

Wzdłuż ul. Parkowej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Zamkową do przepompowni, powstaną miejsca parkingowe z kostki brukowej. W pobliżu zostaną ustawione ławki, kosze na śmieci, pulpity edukacyjne i tablica z mapą Ciechanowa. Wybudowana będzie również zatoka autobusowa. Jest to zadanie realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Prace rozpoczęły się dziś, obejmują także demontaż chodnika – tworząca go kostka zostanie przełożona.

Przed przystąpieniem do budowy miejsc parkingowych, konieczne jest wypoziomowanie chodnika. Składająca się na niego kostka zostanie ułożona ponownie. Dotychczasowy, utwardzony tłuczniem parking będzie zastąpiony miejscami parkingowymi z kostki brukowej. Wybudowane zostaną 32 miejsca, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych. Stanowiska oddzielone będą kostką w innym kolorze. Powstanie także zatoka autobusowa. Wśród elementów małej architektury, ustawionych przy drewnianej kładce na błoniach zamkowych, znajdzie się 8 ławek z oparciem i 8 koszy na śmieci. Pojawi się również dwustronna tablica wielkości 200 cm na 150 cm z mapą miasta ze szczegółowym uwzględnieniem Doliny Rzeki Łydyni oraz występujących tam gatunków fauny i flory. Konstrukcja prócz głównej tablicy będzie zawierała obracane kostki aluminiowe z nadrukiem. Ustawionych zostanie także 8 pulpitów edukacyjnych o wymiarach 105 cm na 60 cm. Będą to aluminiowe stelaże, dla wygody czytających główny panel będzie nachylony. Na pulpitach prezentowane będą treści o gatunkach zwierząt i roślin występujących w Dolinie Rzeki Łydyni (kaczka krzyżówka, bóbr europejski, żaba trawna, nietoperze, lipa drobnolistna, klon zwyczajny, kruszczyk szerokolistny, róża dzika). 

Wszystkie elementy zadania stanowią zwycięski projekt osiedlowy, wybrany przez mieszkańców „Podzamcza” w ramach Budżetu Obywatelskiego. Pomysłodawcą inwestycji jest przewodniczący zarządu tego osiedla Piotr Wojciechowski.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H