do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2019 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
31 sierpnia 2016
kategoria:
Aktualności strona główna
Podczas konferencji prasowej przy mikrofonach stoją: Jacek Kowalski z Orange Polska oraz Krzysztof Kosński, prezydent miasta
 

Orange Polska planuje zbudować w Ciechanowie sieć szybkiego światłowodowego internetu. W jej zasięgu ma się znaleźć ponad 8 tys. gospodarstw domowych,  z czego zdecydowana większość blisko 7,6 tys. do końca przyszłego roku. To element szeroko zakrojonego planu inwestycyjnego, w ramach którego operator przeznaczy do 2018 roku nawet 2.2 mld zł na budowę światłowodów w całym kraju, docierając do ponad ¼ gospodarstw domowych.

Porozumienie pomiędzy Orange Polska a władzami Ciechanowa ma na celu stworzenie przyjaznych warunków dla inwestycji w tym mieście. To kolejny tego rodzaju przykład współpracy pomiędzy Orange a samorządem w zakresie rozwoju społeczeństwa informacyjnego i zwiększania dostępności światłowodowej infrastruktury dostępowej.

– Współpraca Orange Polska z władzami Ciechanowa  stworzy mieszkańcom zupełnie nową jakość dostępu do sieci. Światłowodowy internet to technologia przyszłości, jest w stanie sprostać przez długie lata stale rosnącym oczekiwaniom internautów odnośnie szybkości i ilości przesyłanych danych.  To także impuls do rozwoju przedsiębiorczości – powiedział Jacek Kowalski członek zarządu Orange Polska.

– Będziemy także chcieli wspierać działania edukacyjne, dzięki którym Ciechanowianie będą mogli dowiedzieć się jak bezpiecznie wykorzystać ultra szybką sieć do osobistego rozwoju,  pracy, rozrywki  i realizowania swoich pasji – dodał.

 Rozpoczynamy internetową rewolucję w Ciechanowie. Wielomilionowa inwestycja, która będzie miała miejsce i zostanie zrealizowana w naszym mieście w najbliższym czasie przyczyni się do jego rozwoju. Zyskają mieszkańcy, zyskają przedsiębiorcy. Jako prezydent miasta mogę wyrazić satysfakcję, że pozyskaliśmy wiarygodnego inwestora, który przyczyni się do tego, że jakość Internetu z wielkich aglomeracji zagości również w Ciechanowie. Ze strony ratusza chcemy wdrożyć takie działania, które będą ograniczały formalności do minimum, tak, aby proces budowy światłowodów w Ciechanowie przebiegał w sposób sprawny i szybki – powiedział Krzysztof Kosiński prezydent Ciechanowa.

Orange Polska zakłada, że w ciągu 3 lat światłowód będzie dostępny dla ponad 8 tys. gospodarstw domowych w Ciechanowie – czyli dla połowy gospodarstw w mieście. Firma planuje przeznaczyć na ten cel ponad  6  mln zł.

Inwestycja w Ciechanowie jest elementem realizowanego przez Orange Polska programu inwestycji światłowodowych, który jest zaliczany do najbardziej ambitnych w historii firmy. Firma buduje obecnie sieć światłowodową w 26 miastach a wkrótce rozpocznie prace w 33 kolejnych.  Już teraz dostęp do ultraszybkiego internetu światłowodowego ma ponad 1 milion gospodarstw domowych, w 2018 r. będzie ich 3,5 miliona. To jedna czwarta wszystkich gospodarstw domowych w Polsce.
Możliwe do osiągnięcia efekty dobrej współpracy i korzyści jakie mogą z niej odnosić mieszkańcy może obrazować przykład Gminy Sulęcin, gdzie w lutym b.r. podpisano podobne Porozumienie. W wyniku wspólnych działań prawie 70% gospodarstw domowych zadeklarowało chęć skorzystania z usług, co pozwoliło na objęcie inwestycją wszystkich miejscowości sołeckich. Pierwsi Klienci już od czerwca korzystają ze światłowodowych usług a zakończenie inwestycji zaplanowane jest na wrzesień tego roku.

Skala projektu światłowodowego Orange Polska sprawia, że będzie on miał istotny wpływ na sytuację społeczno-ekonomiczną w Polsce w najbliższych latach. W krótkim okresie poprzez wzrost produkcji, konsumpcji, zatrudnienia czy wpływów do budżetu. W długim przez zwiększenie potencjału rozwojowego kraju.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H