• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2020 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
12 października 2018
kategoria:
Aktualności strona główna
Prezydent Krzysztof Kosiński i zastępca prezydenta Joanna Potocka-Rak stoją pośrodku przed mikrofonami. Trwa prezentacja koncepcji zagospodarowania bulwarów nad rzeką. Po obu stronach stoją plansze z grafikami
 

Miasto planuje stworzenie Bulwarów nad Łydynią. Dziś zaprezentowane zostały wizualizacje. Koncepcja obejmuje stworzenie szlaków dla pieszych i rowerzystów wzdłuż rzeki – od jej okolic na wysokości zamku do mostu 3 Maja. W planach są drewniane kładki, w tym nad wodą, pomosty, jak również wodny plac zabaw i park linowy.

Temat zagospodarowania brzegów rzeki pojawia się od wielu lat. Miasto chce wykorzystać potencjał obszarów nadwodnych, tworząc dla mieszkańców warunki dla rekreacji, wypoczynku i aktywności. Zamierza zrobić to w taki sposób, by nie zaburzać naturalnego uroku terenów Doliny Rzeki Łydyni. Koncepcja koncentruje się nie tylko przy rzece, uwzględnia także przestrzeń wokół zamku, błonia zamkowe oraz stawy.

– Bulwary kojarzą się zwykle z zabetonowaną przestrzenią nad brzegiem rzeki. W Ciechanowie bulwary spacerowe nad Łydynią wyobrażamy sobie zupełnie inaczej. Nie będzie betonowania, będzie ekologiczne podejście do rekreacji i wypoczynku nad wodą. Chcemy zastosować drewniane ciągi komunikacyjne przy rzece, nad rzeką i nad „Torfami”, tak aby pokazać mieszkańcom bogactwo naturalne Doliny Rzeki Łydyni. Te obszary w ogromnej mierze są niedostępne i nieodkryte przez mieszkańców, a naprawdę jest co podziwiać. Jestem przekonany, że bulwary będą trasą spacerów dla rodzin, miejscem atrakcyjnym dla turystów, pozwolą być bliżej przyrody, będąc jednocześnie w ścisłym centrum miasta. Co ważne, będą sprzyjały aktywności i zdrowemu stylowi życia, gdyż powstaną także z myślą o rowerzystach. Nasza propozycja jest naprawdę ciekawa i sądzę, że spotka się z przychylnością ciechanowian i przyjezdnych – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Władze miasta zwracają uwagę, że utworzona na błoniach kładka, przy której zamontowane zostały ławki i tablice edukacyjne, jest swego rodzaju wstępem do inwestycji w bulwary. Kładka ta jest chętnie uczęszczana przez mieszkańców.

Planując tak złożoną inwestycję, ważne jest zachowanie odpowiednich proporcji, tak by wprowadzone w teren zielony nowe formy – ciągi pieszo rowerowe czy elementy małej architektury, nie zakłócały walorów przyrodniczych i krajobrazowych tego wyjątkowego miejsca. Całość inwestycji zgodnie z jej naturalnym uwarunkowaniem, ale też zgodnie z obowiązującymi aktami prawa miejscowego, zostanie podzielona na strefy. Obok stref do spacerów, pomostów na stawach i tarasów widokowych, pojawi się też nowy element rekreacyjny dla naszych najmłodszych mieszkańców – wodny plac zabaw. Ta inwestycja połączy pokolenia, ale też pokaże, jak piękna jest Dolina Rzeki Łydyni – powiedziała Joanna Potocka Rak, I zastępca prezydenta miasta.

Wodny plac zabaw i park linowy będą zlokalizowane w pobliżu istniejącej kładki. Budowa bulwarów wraz z dodatkowymi elementami zostanie podzielona na etapy.

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H