do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2019 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
30 grudnia 2016
kategoria:
Aktualności strona główna
Mapa dzielnicy przemysłowej z zaznaczonymi kompleksami pod inwestycje

Rada Ministrów wydała rozporządzenie poszerzające Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną m. in. o tereny pod inwestycje w Ciechanowie. Rozporządzenie wchodzi w życie 30 grudnia. Objęcie podstrefą miejskich działek to szansa na rozwój przedsiębiorczości. O taką decyzję od ponad roku zabiegał prezydent Krzysztof Kosiński.

Teren włączony do podstrefy Ciechanów to 4,2425 ha. Są to działki miejskie stanowiące trzy kompleksy pod inwestycje. Nowy Kompleks 3 to działka w obrębie Niechodzin-Bielin (0,4497 ha), Kompleks 4 to dwie działki w tym samym obrębie (0,8507 ha i 1,1137 ha), Kompleks 5 to dwie działki w obrębie Szczurzyn (0,2102 ha i 0,6182 ha). To tereny uzbrojone, w pełni spełniające kryteria konieczne do włączenia do podstrefy. Są dobrze skomunikowane, z infrastrukturą niezbędną do prowadzenia działań inwestycyjnych. Wcześniej w podstrefie Ciechanów znalazły się dwa kompleksy: Kompleks 1 – teren firmy Bauer (objęcie na samodzielny wniosek firmy), Kompleks 2 – obręb ewidencyjny nr 40 Ujazdówek (teren poza granicami miasta).

Teraz miasto wspólnie z Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefą Ekonomiczną ustali szczegóły dotyczące kwestii pozyskiwania inwestorów, będzie podjęta w tym zakresie ścisła współpraca. Na podstawie średnich wyników osiągniętych na terenie WMSSE na koniec 2015 roku, szacuje się, że na włączonym terenie może zostać utworzonych około 140 nowych miejsc pracy, przy nakładach około 34,5 mln zł prywatnych środków.

O włączenie miejskich gruntów pod inwestycje do podstrefy zabiegał prezydent Krzysztof Kosiński, który spotkał się w tej sprawie 19 października 2015 roku w Ministerstwie Gospodarki z ówczesnym wicepremierem Januszem Piechocińskim. Następnie, już 3 listopada, prezydent Ciechanowa złożył do WMSSE formalne wnioski.

Tereny należące do Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przeznaczone są pod inwestycje gospodarcze, charakteryzują się dobrym uzbrojeniem, położeniem, inwestujący tam mogą liczyć na ulgi i wsparcie. Pomoc publiczna jest główną zachętą do inwestowania.

Objęcie miejskich terenów strefą ekonomiczną to otwarcie nowych możliwości dla rozwoju przedsiębiorczości w Ciechanowie. Inwestowanie na obszarach objętych strefą zagwarantuje inwestorom szereg korzyści. Będzie to szansa dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak również możemy liczyć na ożywienie gospodarcze i nowe miejsca pracy. Wielomiesięczny wysiłek i starania opłaciły się – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński. 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H