do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2019 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
08 listopada 2018
kategoria:
Aktualności strona główna

Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta, działająca w strukturach Urzędu Miasta Ciechanów, z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowała wystawę, na którą złożyły się m.in. fotografie i wycinki z gazet dotyczące lokalnej historii walk o wolność. Wszystko to pojawiło się w gablotach, znajdujących się na ulicy Warszawskiej.

Wystawa poświęcona jest przede wszystkim walkom prowadzonym podczas I wojny światowej i wojny polsko-bolszewickiej. Zawiera zdjęcia z tego okresu, zdjęcia grobów na cmentarzu przy ul. Płońskiej, nekrologi poległych pod Ciechanowem. Umieszczone są przedruki z prasy, przedstawiające np. batalie o Ciechanów, pociąg pancerny na linii Kolei Nadwiślańskiej, ataki zeppelinów. Są fotografie ułanów, szpitala w budynku cukrowni oraz różnych innych miejsc i wydarzeń w mieście. Dwie z plansz dotyczą szkoły w Sokołówku i jej patriotycznego charakteru.

Wystawa na ul. Warszawskiej wpisała się w szereg licznych inicjatyw i wydarzeń w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H