do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2019 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
12 czerwca 2017
kategoria:
Aktualności strona główna
 

W ramach tegorocznych Dni Ciechanowa od 23 do 25 czerwca zorganizowany zostanie szereg różnorodnych wydarzeń. W piątek od godz. 17.00 na błoniach zamkowych będzie trwało Discopolowanie, w sobotę o godz. 12.00 na miejskim stadionie odbędzie się charytatywny Mecz z Gwiazdami, a o godz. 19.00 na błoniach zamkowych Kupalnocka. Na niedzielę na godz. 12.00 zaplanowany jest koncert orkiestr dętych OSP, od godz. 11.00 zorganizowana zostanie strefa ANTY-RAK.

W ramach Discopolowania zagrają: Active, CamaSutra, Playboys, Piękni i Młodzi, Andre oraz Cliver. Na scenie będzie również DJ, przeprowadzony zostanie „Talent Show” dla początkujących zespołów oraz jeden z etapów wyborów „Miss Discopolowania 2017”. Na błoniach powstanie strefa dla dzieci oraz część gastronomiczna. Relacje z wydarzenia będą prezentowane na antenie POLO TV.

Kolejnego dnia w samo południe na bocznym boisku na stadionie miejskim rozegrany zostanie charytatywny Mecz z Gwiazdami. Wśród zawodników Reprezentacji Artystów Polskich będą m.in. Marcin Mroczek, Rafał Mroczek, Radosław Majdan, Rafał Maserak, Jarosław Jakimowicz, Piotr Świerczewski, Przemysław Cypriański, Robert Moskwa. RAP zmierzy się z ciechanowską drużyną składającą się głównie z samorządowców, urzędników, przedsiębiorców. Dla publiczności zostaną zorganizowane konkursy i pokazy, będzie można zrobić sobie zdjęcia z artystami czy wziąć autografy. Mecz będzie miał cel charytatywny. Symbolicznym biletem wstępu będzie dobrowolny datek do puszki. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz 7-letniej niepełnosprawnej Liwii Krzemińskiej z Ciechanowa. Dziewczynka cierpi na epilepsję, ADHD, niezgrabność ruchową i zaburzenia psychiczne. Liwię i jej dwie siostry, Agatę i Sarę, samotnie wychowuje mama. Boryka się z wieloma problemami, w tym również finansowymi. Liwka przeszła w tym roku poważną operację gastryczną, a z obecnych badań wynika, że stan zdrowia dziewczynki pogarsza się. Potrzebuje wsparcia m.in. na rehabilitację i hipoterapię.

W sobotę o godz. 19.00 na błoniach zamkowych odbędzie się, współorganizowany z Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki, Koncert Galowy Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych KUPALNOCKA 2017. Wystąpią: Ludowy Zespół Artystyczny „Ciechanów” oraz „Mały Ciechanów”, Chór Ludowy z Gruduska, Zespół Folklorystyczny „Beregynia” z ukraińskiego miasta Chmielnicki – miasta partnerskiego Ciechanowa oraz na zakończenie – „Kapela Brodów”. Podczas Koncertu Galowego zostanie rozstrzygnięty V Konkurs na najładniejszy Wianek Świętojański. Przed galą, o godz. 17.00, w PCKiSz odbędzie się spotkanie artystów z władzami miasta i powiatu, następnie o godz. 18.00 ruszy korowód, który przejdzie ulicami: Strażacką, Zieloną Ścieżką, przez plac Kościuszki, Warszawską, placem Jana Pawła II, ulicą Wodną na błonia zamkowe.

W niedzielę, 25 czerwca, zorganizowany zostanie Ciechanowski Przegląd Orkiestr detych OSP, połaczony z obchodami 135 lecia ciechanowskiej OSP. Orkiestry spod pomnika św. Piotra przejdą ulicą Warszawską na plac Jana Pawła II, gdzie o godz. 12.00 odbędzie się koncert.

Również na placu, od godz. 11.00, wolontariusze we współpracy z DKMS zorganizują strefę ANTY-RAK, gdzie prowadzona będzie rejestracja potencjalnych dawców szpiku. O godz. 16.00 na ulicy Warszawskiej (od strony pl. Jana Pawła) ruszy Bieg przeciwko białaczce ku pamięci Karoliny Kubickiej. O godz. 18.00 przed ratuszem wystąpi zespół ThiSide oraz teatr ognia MAORI.

Głównymi organizatorami Dni Ciechanowa są: Urząd Miasta Ciechanów i Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej STUDIO we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H