do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Podatki – stawki i druki na 2018 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
13 września 2017
kategoria:
Aktualności strona główna
Zdjęcie Lokalnego Programu Rewitalizacji Ciechanowa. Na stronie tytułowej kilka zdjęć z miasta. Na samej górze po lewej herb Ciechanowa, pośrodku tytuł. Na dole pod zdjęciami napis: Aktualizacja 2016 r. To dokument planistyczny zawierający założenia rewitalizacji zaniedbanych obszarów miasta, dzięki któremu można ubiegać się o fundusze unijne

Na rewitalizację „krzywej hali”, placu Piłsudskiego i pasażu Konopnickiej miasto, prócz przyznanych środków z UE, otrzymało dodatkowe 1 216 055,10 zł z budżetu państwa. Ciechanowski projekt znalazł się na 2. miejscu listy 9 projektów, które uzyskały wymaganą liczbę punktów i spełniły niezbędne warunki konkursowe.

Dofinansowanie z budżetu państwa stanowi 15% kosztów kwalifikowanych inwestycji. Dzięki pozyskaniu dodatkowych środków pomniejszony zostanie wkład własny Gminy Miejskiej Ciechanów do realizowanego projektu.

Ciechanów spełnił najważniejszy warunek, tj. uzyskał wpis Lokalnego Programu Rewitalizacji do „Wykazu programów rewitalizacji województwa mazowieckiego”. Dzięki temu możliwe było aplikowanie do konkursu ogłoszonego dla projektów rewitalizacyjnych.

Projekt „Rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych przez przywrócenie i nadanie nowych funkcji społeczno-gospodarczych części obszaru dzielnicy „BLOKI” w Ciechanowie oraz ożywienie zmarginalizowanego obszaru pasażu im. Marii Konopnickiej w centrum Ciechanowa poprzez przywrócenie wartości historycznych i kulturowych oraz nadanie nowych funkcji społeczno-gospodarczych” uzyskał dofinansowanie ze środków UE w wysokości 6 485 627,24 zł oraz 1 216 055,10 zł z budżetu państwa. Łączna suma pozyskanych środków w wysokości 7 701 682,34 zł stanowi 95% kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H