do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Uwaga, spadek ciśnienia! Kliknij po więcej informacji pogodowych.Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2020 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
06 września 2019
kategoria:
Aktualności strona główna
Plakat z planem obchodów. Szczegóły są dostępne w tekście
 

W najbliższą niedzielę, 8 września, w Ciechanowie na błoniach zamkowych odbędę się tegoroczne Dożynki Województwa Mazowieckiego. Oprócz tradycyjnych dożynkowych obrzędów w programie są koncerty zespołów ludowych oraz gwiazd muzyki pop. Na scenie pojawią się m.in. Varius Manx i Kasia Stankiewicz oraz Ania Dąbrowska. W centrum miasta już od dziś wprowadzana będzie tymczasowa organizacja ruchu.

Dziś od godz. 16.00 wyłączany z użytkowania będzie parking na pl. Jana Pawła II (naprzeciwko ratusza). Od jutra (7 września) od godz. 20.00 zamknięty zostanie plac Jana Pawła II na odcinku między skrzyżowaniem z ul. Dolną a skrzyżowaniem z ul. Wodną, jak również nieprzejezdne będą odcinki ulic: Nadrzecznej (od skrzyżowania z ul. Dolną do skrzyżowania z ul. Wodną), Zamkowej (od skrzyżowania z ul. Kmicica do skrzyżowania z ul. Nadrzeczną) oraz Parkowej (od skrzyżowania z ul. Kminica do skrzyżowania z ul. Zamkową. Plac Jana Pawła II, wraz z parkingami, zostanie ponownie udostępniony w niedzielę około godz. 14.00, po przejściu korowodu dożynkowego na błonia zamkowe. Po dożynkach, w poniedziałek, 9 września, od 6.00 przywrócona zostanie stała organizacja ruchu.

Z uwagi na przyjazdy licznych delegacji spoza Ciechanowa i ograniczoną liczbę miejsc parkingowych mieszkańcy miasta wybierający się na dożynki proszeni są, w miarę możliwości, o korzystanie z komunikacji miejskiej bądź docieranie na wydarzenia pieszo.

Parking dla autokarów i delegacji wieńcowych wyznaczony został na terenie MOSiR przy ul. 17 Stycznia oraz ul. Kraszewskiego. Pojazdy kierowane będą także na ogólnodostępne parkingi m.in. przy pętli miejskiej (obok cmentarza komunalnego) i przy hali targowej  przy ul. Sienkiewicza.

Początek odbywających się w niedzielę dożynek będzie miał miejsce o godz. 11.30 na placu Jana Pawła II, gdzie zbiorą się delegacje wieńcowe i przeprowadzony zostanie konkurs na najpiękniejszy wieniec. O godz. 13.30 korowód dożynkowy przejdzie na błonia zamkowe. Tam o godz. 14.00 odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta, odśpiewany będzie hymn państwowy, następnie przewidziano ceremonię dzielenia chlebem oraz zakończenie konkursów i wręczenie nagród. Uroczystości uświetniały będą chóry z ciechanowskich parafii oraz Miejska Orkiestra Dęta OSP Ciechanów i orkiestra dęta OSP z Sochocina. O godz. 18.00 wystąpią: Ludowy Zespół Artystyczny Ciechanów i Zespół Ludowy „Jabłoniacy”. O godz. 20.00 wystartuje koncert Varius Manx i Kasi Stankiewicz. O godz. 21.30 zaśpiewa Ania Dąbrowska. Na błoniach rozstawione zostaną stoiska gastronomiczne, wystawiennicze, jak również punkty z atrakcjami dla dzieci. Będzie także wystawa maszyn rolniczych.

W organizację wydarzenia oprócz Urzędu Miasta Ciechanów zaangażowani są Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz Starostwo Powiatowe w Ciechanowie. Organizacyjne wsparcie zapewniają ponadto harcerze, COEK STUDIO, MOSiR, WOPR, Szpital w Ciechanowie, służby mundurowe – Policja, Straż Pożarna, Straż Miejska.

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H