• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2022 r.Numery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
14 marca 2022
kategoria:
Aktualności strona główna
Grafika z informacją: Dzień kuchni ukraińskiej, Hala Targowa
 

W sobotę (19 marca) mieszkańcy będą mogli zakupić tradycyjne potrawy kuchni ukraińskiej przygotowane przez przebywające w mieście obywatelki Ukrainy, które znalazły schronienie w Ciechanowie. Akcja potrwa od godz. 8.00 do 13.00 w miejskiej Hali Targowej „Bloki”. Cały przychód ze sprzedaży produktów bezpośrednio wesprze uchodźców przebywających w Ciechanowie.

Lokalne, charakterystyczne specjały kuchni zza wschodniej granicy przygotują obywatelki Ukrainy, które obecnie przebywają w Ciechanowie i tu znalazły schronienie przed rosyjską zbrojną agresją.

Dania na wynos będzie można kupić w najbliższą sobotę (19 marca) między godz. 8.00 a 13.00 na specjalnie przygotowanym stoisku w Hali Targowej „Bloki”.

Będzie to okazja, aby spróbować między innymi jak smakuje prawdziwy barszcz ukraiński (борщ), naleśniki młynci (Млинці) czy też warenyky (вареники) - obowiązkowa pozycja dla każdego amatora pierogów. Mimo, że nazwy wielu potraw kuchni polskiej i ukraińskiej są zbieżne (kapuśniak, barszcz, gołąbki, pierogi), to te pochodzące z Ukrainy są często przygotowywane z zupełnie innych składników. To właśnie decyduje o ich wyjątkowym, niespotykanym smaku.

Pieniądze zebrane podczas „Dnia kuchni ukraińskiej” będą stanowiły bezpośrednie wsparcie finansowe dla kobiet, które włączyły się w inicjatywę.

Organizację akcji wspiera miasto, które zapewni produkty oraz udostępni kuchnię do przygotowania potraw przez obywatelki Ukrainy.

kategoria: Powiązane pliki [2]
format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
jpg Dzień kuchni ukraińskiej - plakat 7.1MB pobierz plik: Dzień kuchni ukraińskiej - plakat
doc Dostępny opis plakatu informującego o Dniu kuchni ukraińskiej 33.5KB pobierz plik: Dostępny opis plakatu informującego o Dniu kuchni ukraińskiej

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H