• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2020 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
16 marca 2020
kategoria:
Aktualności strona główna
Jasne pomieszczenie o białych ścianach. Po lewej biała zasłona na oknie, zza której pięknie wpada światło. Dziewczynka około 7 lat siedzi przy stoliku, na którym stoją dwa globusy. Na podłodze leży duża, prostokątna niebieska plansza. Zaznaczono na niej kontury kontynentów. Obok leżą kolorowe kontynenty, które trzeba dopasować do konturów na planszy.
 

W związku z zamknięciem placówek edukacyjnych przygotowywane są nowe propozycje aktywności edukacyjnych dostępne zdalnie. Wdrażanie programów, w tym konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, rozpoczynają placówki edukacyjne miasta.

Na czas zamknięcia placówek oświatowych w okresie od 16 do 25 marca uczniowie, którzy pozostają w domach będą mieli możliwość korzystania z oferty edukacyjnej przygotowanej przez miasto i jednostki zajmujące się kulturą oraz edukacją. W ramach akcji „#zostanwdomu” dzieci mogą korzystać z propozycji przygotowanych przez Park Nauki Torus, COEK Studio, Pracownię Dokumentacji Dziejów Miasta i Miejską Bibliotekę Publiczną. 

Aby zachęcić dzieci przebywające w domach do nauki, Park Nauki Torus oferuje zdalny, internetowy kurs „Matematyka wokół nas". Zajęcia będą prowadzone przez Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. W każdą środę (do 3 czerwca) w godzinach 15:00-15:40 dzieci przebywające w domach będą mogły uczestniczyć w bezpłatnych webinariach. Zajęcia są rekomendowane dla dzieci powyżej 14 roku życia, będą dostępne w serwisie YouTube. Więcej informacji na stronach: https://sites.google.com/view/matwokolnas/home oraz https://www.facebook.com/events/792827447875077/.

COEK Studio uruchomił już dwa projekty. Pierwszy, to cykl konkursów plastycznych dla dzieci i młodzieży. Placówka zachęca rodziców do wspólnej pracy kreatywnej z dziećmi. Konkurs „#zostanwdomu” ma na celu pobudzenie kreatywności dzieci w trakcie zamknięcia placówek szkolnych, przedszkolnych oraz innych miejsc, gdzie dotychczas najmłodsi Ciechanowianie mogli rozwijać swoje zainteresowania twórcze i talenty. To także forma propagowania racjonalnych zachowań w trakcie wyjątkowej dla dzieci i rodziców sytuacji oraz zachęta do prezentacji twórczej ekspresji tego, w jaki sposób radzić sobie z wolnym czasem w zaciszu domowym. Konkurs  skierowany  jest  do  uczniów  uczęszczających  do  ciechanowskich  placówek edukacyjnych - od „przedszkolaków” do szóstoklasistów.

Drugą akcją zorganizowaną przez COEK Studio jest konkurs „Zdolni Nieodkryci”, kierowany do wszystkich, bez względu na wiek, którzy śpiewają, tańczą i grają na instrumencie muzycznym. Konkurs ma na celu promowanie młodych talentów oraz zachęcenie dzieci i rodziców do wspólnego muzykowania.

Urząd Miasta w partnerstwie z Miejską Biblioteką Publiczną organizuje także akcję „Miejski audiobook”. Już w tym tygodniu rozpoczną się zapisy online do projektu mającego na celu zachęcenie dzieci i rodziców do czytelnictwa. Powstanie audiobook, który wspólnie stworzą najmłodsi mieszkańcy Ciechanowa.

W najbliższym czasie także Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta udostępni materiały edukacyjne. Będą to prelekcje online kierowane do dzieci i młodzieży, na podstawie których zorganizowany zostanie konkurs w postaci quizów. Materiały dla dzieci będą pojawiały się codziennie na stronie Urzędu Miasta w postaci aktywnego formularza. Aktywni uczestnicy będą mieli szanse na zdobycie atrakcyjnych nagród.

W opracowaniu są także kolejne aktywności edukacyjne dla najmłodszych mieszkańców miasta, mające na celu wsparcie rodziców i nauczycieli.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H