• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2023 r.Numery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
25 maja 2023
kategoria:
Aktualności strona główna
 

200 tys. zł na montaż energooszczędnych lamp oświetlenia ulicznego pozyskał ratusz ze środków województwa mazowieckiego. Zadanie będzie kontynuacją kompleksowych prac polegających na wymianie starych lamp sodowych na nowoczesne. W tym tygodniu zakończono realizację projektu, dzięki któremu na energooszczędne wymieniono już 1137 opraw.

Właśnie zakończono wymianę ponad tysiąca stu lamp oświetlenia ulicznego na LEDowe. Nowe energooszczędne lampy zamontowano na pętli miejskiej. Kolejnych ponad trzysta sodowych opraw zostanie wymienionych w najbliższym czasie. Miasto pozyskało na ten cel 200 tys. zł. Pieniądze będą pochodziły z programu „Mazowsze dla klimatu 2023”. Realizacja projektu przełoży się na znaczny spadek poboru energii, emisji CO2 oraz wydatków miasta na oświetlenie uliczne.

Miejsca, gdzie oprawy zostaną wymienione na energooszczędne będą określone na podstawie audytu oświetlenia, który do połowy czerwca wykonuje wyłoniona w drodze zapytania ofertowego firma Gradis.

Wobec drastycznego wzrostu kosztów energii od 2023 r. (dla miasta ok. czterokrotnie) oraz podwyższenia przez rząd stawki VAT do 23%, ratusz wdraża systematycznie działania, których celem jest zmniejszenie ponoszonych kosztów.

Źródła światła na energooszczędne wymieniono już w ostatnim kwartale 2022 r. na  placu Jana Pawła II, ul. Warszawskiej, skwerze M. Konopnickiej i ul. Wodnej. Ponadto na pętli miejskiej zainstalowano 13 reduktorów mocy, które powodują zmniejszenie zużycia energii. W związku z drastycznymi podwyżkami cen prądu zmieniono godziny włączenia oświetlenia ulicznego w godzinach nocnych. By zmniejszyć koszty bieżące utrzymania obiektów na kolejnych miejskich budynkach instalowane są panele fotowoltaiczne.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H