• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2024 r.Numery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
25 maja 2023
kategoria:
Aktualności strona główna
Mężczyzna na wysięgniku montuje energooszczędną lampę na ulicznej latarni, stojącej przy miejskiej pętli.
 

200 tys. zł na montaż energooszczędnych lamp oświetlenia ulicznego pozyskał ratusz ze środków województwa mazowieckiego. Zadanie będzie kontynuacją kompleksowych prac polegających na wymianie starych lamp sodowych na nowoczesne. W tym tygodniu zakończono realizację projektu, dzięki któremu na energooszczędne wymieniono już 1137 opraw.

Nowe lampy wzdłuż pętli

Właśnie zakończono wymianę ponad tysiąca stu lamp oświetlenia ulicznego na LEDowe. Nowe energooszczędne lampy zamontowano na pętli miejskiej. Kolejnych ponad trzysta sodowych opraw zostanie wymienionych w najbliższym czasie. Miasto pozyskało na ten cel 200 tys. zł. Pieniądze będą pochodziły z programu „Mazowsze dla klimatu 2023”. Realizacja projektu przełoży się na znaczny spadek poboru energii, emisji CO2 oraz wydatków miasta na oświetlenie uliczne.

Audyt wskaże miejsca wymiany lapm

Miejsca, gdzie oprawy zostaną wymienione na energooszczędne będą określone na podstawie audytu oświetlenia, który do połowy czerwca wykonuje firma Gradis, wyłoniona w drodze zapytania ofertowego.

Wobec drastycznego wzrostu kosztów energii od 2023 r. (dla miasta około czterokrotnie) oraz podwyższenia przez rząd stawki VAT do 23%, ratusz systematycznie wdraża działania, których celem jest zmniejszenie ponoszonych kosztów.

Prace trwały także w minionym roku

Źródła światła na energooszczędne wymieniono już w ostatnim kwartale 2022 r. na  placu Jana Pawła II, ul. Warszawskiej, skwerze M. Konopnickiej i ul. Wodnej. Ponadto wzdłuż pętli miejskiej zainstalowano 13 reduktorów mocy, które powodują zmniejszenie zużycia energii. W związku z dużymi podwyżkami cen prądu zmieniono godziny włączenia oświetlenia ulicznego w godzinach nocnych. By zmniejszyć koszty bieżące utrzymania obiektów na kolejnych miejskich budynkach instalowane są panele fotowoltaiczne.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H