do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2019 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
01 sierpnia 2018
kategoria:
Aktualności strona główna

Przed dworcem kolejowym, w ramach miejskiej inwestycji w modernizację otoczenia, wśród elementów małej architektury pojawiły się gabloty wystawiennicze. Znalazły się w nich plansze ze zdjęciami oraz faktami i ciekawostkami związanymi z przeszłością dworca, kolei, handlu i dawnego bazaru, w którego miejsce wybudowana została hala targowa. Są tam także mapy miasta.

Mieszkańcy i przyjezdni, czekający na pociąg, bądź spacerujący w okolicy dworca, dzięki wystawie mogą poznać ważne daty i wydarzenia z historii kolei w Ciechanowie. W czterech dwustronnych gablotach znajdują się informacje o samym dworcu, stacji, budynku, pociągach jak również o Kolei Nadwiślańskiej. Są także treści dotyczące handlu, organizowanych w mieście jarmarków i istniejących na przestrzeni lat targowisk. Opisy wzbogacono o stare fotografie oraz kopie wycinków z gazet i cytaty. W jednej z gablot znajdują się plany miasta z zaznaczonymi zabytkami, instytucjami, obiektami, hotelami czy postojami taksówek.

Wystawę przygotowała Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta.

Zagospodarowanie otoczenia dworca dobiega końca. Prowadzone są ostatnie prace porządkowe, wykonane będą kolejne nasadzenia na odnowionym skwerze. Niebawem uruchomiona zostanie podświetlana fontanna. Sąsiadująca z dworcem i park&ride hala targowa zacznie funkcjonować od 31 sierpnia, targowisko sezonowe od 1 września. Obok hali zamontowano pierwsze w mieście podziemne pojemniki, które będą działać jeszcze w sierpniu. Obok dworca mieściła się będzie jedna ze stacji Ciechanowskiego Roweru Miejskiego. Pilotaż ruszy już 13 sierpnia.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H