• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2020 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
18 października 2018
kategoria:
Aktualności strona główna
Zdjęcie wykonane przy pomocy drona. Wieża ciśnień sfotografowana po zmierzchu

Zrewitalizowana wieża ciśnień została podświetlona. Wieczorem odbyła się prezentacja różnych programów. Możliwe będą wielobarwne podświetlenia okolicznościowe, np. patriotyczne, bądź świąteczne. Najczęściej konstrukcja będzie podświetlana w jednym kolorze, który co jakiś czas będzie zastępowany innym.

Wokół wieży zamontowanych zostało 6 słupów z lampami, które doświetlają torus. Na samej konstrukcji pojawiło się 36 lamp. Zastosowano energooszczędne lampy ledowe.

Prace budowalne, związane z inwestycją w wieżę ciśnień i jej otoczeniem, są na końcowym etapie. Sama konstrukcja jest gotowa – przeszła czyszczenie i malowanie, a torus został obłożony nową blachą tytanowo-cynkową. Wokół wieży budowana jest fontanna – montowany jest kamień oraz dysze.

Wykańczany jest budynek, który powstał obok wieży. Wyszlifowane są posadzki, trwa montaż podwieszanych sufitów i malowanie ścian. Pozostał tzw. biały montaż i wykończenie schodów. Na zewnątrz gotowa jest elewacja, przygotowano zielony dach. Do wykonania są obróbki blacharskie i barierki.

Na poziomie podziemnym „-1” tego dwukondygnacyjnego budynku przewidziano m.in. foyer ekspozycyjne (3 sale ekspozycyjne z zapleczem), toalety oraz pomieszczenia techniczne. Łączna powierzchnia kondygnacji podziemnej wynosi 400 m2. Co do przyziemia, w budynku po prawej stronie znajdować się będzie ogólnodostępna kawiarnia z salą konsumpcyjną, bufetem, zapleczem dla personelu. Centrum nauki zlokalizowane zostanie po lewej stronie od wejścia. Będzie tam m.in. sala wielofunkcyjna, kasa oraz szatnia. Powierzchnia netto poziomu „0” wynosi 212 m2. Ściany pomiędzy salami ekspozycyjnymi będą przesuwne, pozwalające na wydzielenie lub otwarcie przestrzeni pomiędzy poszczególnymi salami.

W budynku prowadzone będą zajęcia i warsztaty multimedialne rozwijające zainteresowania matematyką, techniką i innymi naukami ścisłymi.
Dobiega końca budowa miejsc parkingowych przed budynkiem. Do wieży będzie można podejść trzema alejkami. Powstaną także betonowe alejki ze spadkami umożliwiającymi zabawy najmłodszym – latem będą to tory dla rowerów, rolek i deskorolek, zimą – tory saneczkowe ze ślizgawką na placu pod wieżą. Teren w pobliżu wieży zostanie zagospodarowany zielenią – zagajnikiem brzozowym, żywopłotem.

Na inwestycję miasto pozyskało zewnętrzne dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H