• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2020 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
23 czerwca 2020
kategoria:
Aktualności strona główna
 

 

Remont przejdą natryski w szatniach damskich i męskich. Miasto pozyskało na ten cel 90 tys. zł. Decyzja o przyznaniu miastu środków finansowych została podjęta podczas dzisiejszych obrad Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Miasto pozyskało 90 tys. zł. z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2020”. Pieniądze będą przeznaczone na przeprowadzenie remontu pryszniców na krytej pływalni. Wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na realizację zadania.

Natryski na basenie nie były remontowane od 20 lat. Przechodziły jedynie bieżącą konserwację. Widoczne są wieloletnie ślady użytkowania, w tym popękane płytki, niedziałające panele natryskowe, a urządzenia sanitarne wymagają wymiany.

Planowany remont pryszniców będzie realizowany etapowo. Pierwszy etap ma objąć m.in.: wymianę na nową instalacji wodnej natrysków, wymianę płytek z zastosowaniem izolacji, wymianę tynków i posadzek, montaż nowych urządzeń sanitarnych oraz nowych paneli natryskowych.

Budynek basenu został oddany do użytku w 1998 r. W latach 2015-2016, dzięki pozyskaniu przez władze miasta dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, przeprowadzono pierwszą modernizację obiektu polegającą na: częściowej wymianie zdegradowanych elementów centralnego ogrzewania, częściowej wymianie okładzin podłogowych wokół niecek basenowych wraz z uszczelnieniem podłoża i wymianie wpustów ściekowych, wymianie ślusarki okiennej aluminiowej w głównej hali basenowej, wymianie opraw oświetleniowych i oświetlenia awaryjnego, wymianie siedzisk dla zawodników, montażu systemu pomiaru czasu wraz z nakładkami na stopnie startowe oraz tablice wyników. Z kolei na przełomie 2018 i 2019 roku wymieniono zjeżdżalnię.

W tym roku, z uwagi na decyzje rządu i stan epidemii, kryta pływalnia MOSiR była czasowo zamknięta. W czasie jej wyłączenia z użytkowania realizowane były prace konserwacyjne. Naprawiono wentylację, zlikwidowano przecieki wodno-kanalizacyjne, odnowiono także wybrane pomieszczenia.

Obiekt o łącznej kubaturze 34.673 m3 i powierzchni całkowitej 6.428 m2, na parterze, oprócz głównej hali basenowej, mieści szatnie z 420 szafkami, natryski, zaplecze basenowe, pomieszczenia obsługi i ratowników. Jego najważniejszą częścią jest hala basenowa z basenem sportowym o wymiarach 25 m x 15 m, głębokości od 1,6 – 1,8 m i sześcioma torami pływackimi o szerokości 2,25 m każdy oraz słupkami startowymi. Obok basenu znajduje się basen rekreacyjny o wymiarach 15 m x 8 m i głębokości od 0,75 – 1,10 m, wyposażony w urządzenia do odnowy biologicznej: bicze wodne oraz zjeżdżalnię wodną.

Na pływalni rokrocznie organizowane są bezpłatne imprezy pływackie, w których każdorazowo uczestniczy ponad tysiąc osób. W obiekcie regularnie trenują zawodnicy dwóch klubów sportowych (Międzyszkolny Pływacki Klub Sportowy oraz Klub Pływacki Ciechanów), jak również osoby indywidualne. Na basenie pływają też dzieci i młodzież z ciechanowskich szkół podstawowych, które bezpłatnie uczestniczą w zajęciach z nauki pływania w ramach zajęć sportowych.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H