• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Koronawirus SARS-CoV-2Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2021 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
30 kwietnia 2021
kategoria:
Aktualności strona główna

Miasto kolejny raz wesprze przedsiębiorców z sektora gastronomicznego. Tak jak w poprzednim roku, opłata za zajęcie terenu, na którym działa ogródek letni, będzie zmniejszona do symbolicznego i najmniejszego prawem dopuszczalnego poziomu 1 grosza za m2

W minioną środę ogłoszono harmonogram odmrażania gospodarki. Od 15 maja będą mogły wznowić działania restauracje. Na razie tylko w ogródkach. Wewnątrz, przy obostrzeniach sanitarnych, posiłki będzie można spożywać dopiero od 29 maja.

Po uruchomieniu restauracji w Ciechanowie, przedsiębiorcy, którzy na obszarze pasa drogowego podają posiłki bądź napoje, zapłacą symboliczny 1 grosz z m2 za zajęcie terenu pod ogródek letni za każdy dzień jego funkcjonowania.

Miasto udzieliło podobnej pomocy przedsiębiorcom w ubiegłym sezonie, kiedy rząd wprowadził pełen lockdown. Od tamtego czasu pomoc miasta dla lokalnych przedsiębiorców, którzy w wyniku decyzji rządu mają zakaz bądź istotne ograniczenie prowadzenia działalności gospodarczej objęła też m.in. zwolnienie z podatku od nieruchomości dla branż: gastronomicznej, hotelarskiej (w tym sale weselne), turystycznej, rozrywkowej, siłowni i klubów fitness, a także m.in. fryzjerów i salony kosmetyczne. W styczniu tego roku zapadła również decyzja o zwolnieniu branży gastronomicznej z ponoszenia opłaty za sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu ich sprzedaży (pierwsza rata).

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H