do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2019 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
02 czerwca 2015
kategoria:
Aktualności strona główna

1 czerwca podczas nadzwyczajnego zebrania w TKKF podjęto uchwałę przenoszącą bezpłatnie prawo użytkowania wieczystego terenu obejmującego między innymi Kanały i basen odkryty na rzecz Gminy Miejskiej Ciechanów. Otwiera to drogę do inwestycji na tym zaniedbanym od lat obszarze. Sprawa nie znajdowała rozstrzygnięcia przez ponad 20 lat.

Wobec działek między ulicami Gostkowską, Kargoszyńską i Kraszewskiego miasto ma poważne zamiary. Dotychczas teren był w użytkowaniu wieczystym TKKF, co blokowało podejmowanie jakichkolwiek działań inwestycyjnych ze strony miasta. Nie można było inwestować na nieswoim terenie, a TKKF-u na takie inicjatywy nie było stać. Teraz, gdy sytuacja się zmieniła, możliwe będzie nowe zagospodarowanie tego obszaru. W budżecie na 2015 rok zostało zarezerwowane na sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej 200 tys. zł.

Planowane jest tu utworzenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Prezydent miasta wystąpił do Zarządu Miejskiego Ogniska Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Ciechanowie z wnioskiem w sprawie zrzeczenia się prawa użytkowania wieczystego, celem zagospodarowania tego terenu zgodnie z jego przeznaczeniem. Podczas majowej sesji Rady Miasta podjęto w tej sprawie stosowną uchwałę. Prezydent Krzysztof Kosiński od początku swojego urzędowania prowadził z zarządem TKKF rozmowy na temat uregulowania stanu prawnego nieruchomości. Po podjęciu uchwały przez TKKF oraz Radę Miasta zostało już tylko podpisanie aktu notarialnego, co nastąpi w najbliższych dniach.

Cieszę się, że udało nam się osiągnąć porozumienie, na którym skorzystają mieszkańcy. Teren ten ma ogromny potencjał, który należy wykorzystać. O to miejsce trzeba zadbać i sprawić, by było ważnym, atrakcyjnym punktem na mapie Ciechanowa – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H