do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2019 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
03 października 2018
kategoria:
Aktualności strona główna

Trójnóg ratowniczy z wyciągarką, uniwersalne tarcze do cięcia m. in. betonu i stali, latarki akcyjne oraz radiotelefony przenośne – to sprzęt przekazany Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie przez miasto. Dziś odbyła się krótka prezentacja nowo zakupionych przedmiotów. Miasto systematycznie udziela wsparcia strażakom, podkreślając znaczenie podnoszenia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców.

Sprzęt i wyposażenie sfinansowane przez miasto wykorzystywane będą w akcjach ratowniczo-gaśniczych, prowadzonych przez strażaków. Trójnóg ratowniczy z wciągarką to urządzenie, które pozwoli na szybsze i bezpieczne prowadzenie działań w różnego rodzaju zagłębieniach (np. studniach, wykopach) oraz ewakuację ludzi z wysokości. Cztery tarcze uniwersalne – do cięcia różnych materiałów, np. stali, betonu, żelbetonu, szyn kolejowych, granitu – pozwolą na przyspieszenie działań, co często jest kluczowe w ratowaniu życia. Dotychczas straż posiadała jedyne tarcze, które należy przekładać w zależności od ciętego materiału. Cztery radiotelefony przenośne (wraz z oprogramowaniem) pozwolą poprawić łączność zastępów bezpośrednio biorących udział w akcjach. Wśród przekazanych przedmiotów jest również pięć latarek akcyjnych. To latarki kątowe w wykonaniu przeciwwybuchowym. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii LED, tego rodzaju latarka umożliwia pracę w trybach: wysokim, niskim, pulsacyjnym oraz dodatkowo posiada tryb „moonlight”, dający światło nieprzerwanie przez 20 dni. Generuje także silne światło, o większym zasięgu, które ułatwia strażakom pracę w dużym zadymieniu lub we mgle.

Wszystkie te nowo zakupione sprzęty zostały dziś oficjalnie przekazane przez prezydenta Krzysztofa Kosińskiego komendantowi Jarosławowi Nowosielskiemu. Zaprezentowany został sposób działania i wykorzystania poszczególnych elementów.

W ubiegłym roku miasto przekazało Straży Pożarnej kamerę termowizyjną służąca m. in. do szybkiego lokalizowania ludzi podczas akcji poszukiwawczych i ratowniczych oraz detektor wielogazowy, wykrywający niebezpieczne dla zdrowia i życia gazy.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H