• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2023 r.Numery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
28 października 2021
kategoria:
Aktualności strona główna
Wieża ciśnień widziana od strony podłoża. Fotografujący stanął w samym środku podstawy wieży i skierował obiektyw aparatu fotograficznego w sam środek torusa, czyli wielkiej opony, mieszczącej się na szczycie wieży. W centrum zdjęcia znajduje się okrągły torus z otworem w środku, a po jego zewnętrznej stronie widać konstrukcję podstawy wieży. Krzyżujące się, biegnące spiralnie grube pręty tworzą romby.

10 listopada po raz szósty obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Muzeów i Centrów Nauki. Z tej okazji w Parku Nauki Torus odbędą się warsztaty dla uczniów. 11 listopada zorganizowane będą zajęcia dla amatorów kostki Rubika.

Park Nauki Torus jest członkiem ogólnopolskiego Stowarzyszenia Społeczeństwo i Nauka SPIN. Wszystkie organizacje i instytucje będące członkiem porozumienia 10 listopada obchodzą swoje święto.

10 listopada uczniowie ciechanowskich szkół będą mogli wziąć udział w  bezpłatnych warsztatach na temat szyfrów. Uczestnicy poznają różne techniki szyfrowania m.in szyfr Cezara i szyfry harcerskie. Będą mogli również zapoznać się z niezwykłą historią polskich naukowców pracujących nad zagadką Enigmy.

Drugiego dnia SPiN Days czyli 11 listopada odbędą się warsztaty z układania kostki Rubika dla osób początkujących. Zajęcia potrwają dwie godziny i będą prowadzone w trzech grupach (o godz.11.00, 13.30 i 16.00). Podczas warsztatów każdy z uczestników będzie miał zapewnioną kostkę. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy.

Tegoroczne SPiN Days organizowane są w ramach projektu „SPINaj naukę” który Park Nauki Torus realizuje ze Stowarzyszeniem Społeczeństwo i Nauka SPiN oraz 11 instytucjami działającymi w kraju. Wydarzenia są dofinansowane z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
jpg Międzynarodowy Dzień Muzeów i Centrów Nauki PNT - plakat 440.93KB pobierz plik: Międzynarodowy Dzień Muzeów i Centrów Nauki PNT - plakat

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H