do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Uwaga, spadek ciśnienia! Kliknij po więcej informacji pogodowych.Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2020 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
03 lutego 2020
kategoria:
Aktualności strona główna
Duża sala, w w której na poduszkach rozłożonych na podłodze siedzi duża grupa dzieci. Dzieciaki mają kolorowe zabawki w rękach, albo przed sobą na podłodze. Po lwewj na fotelu siedzi prezydent Krzysztof Kosiński i mówi do dzieciaków. Pod ścianami regały z książkami. Po lewej na ścianie wisi obraz.
 

W zrewitalizowanej Krzywej Hali na osiedlu „Bloki” już można korzystać ze zbiorów bibliotecznych oraz z wyremontowanej czytelni. Po rewitalizacji budynku biblioteka wróciła do swojej siedziby, która zyskała nowy blask. Będą w niej organizowane spotkania edukacyjne i kulturalne dla dzieci i dorosłych.

Miejska Biblioteka Publiczna została na nowo otwarta 1 lutego 2020 r. W wydarzeniu udział wzięły przedszkolaki wraz z rodzicami oraz prezydent miasta Krzysztof Kosiński z małżonką.

Na spotkaniu inaugurującym wznowienie działalności placówki odbyły się zajęcia edukacyjne i kreatywne. W nowej czytelni najmłodsi wysłuchali przeczytanych bajek, a także uczestniczyli w przygotowanych przez pracowników biblioteki warsztatach.

W odnowionej siedzibie biblioteki będzie się także odbywało większość wydarzeń organizowanych przez Miejską Bibliotekę, a więc spotkania autorskie, regionalne, podróżnicze, a także wykłady, prelekcje, odczyty.

W najbliższym czasie odbędą się zajęcia dla najmłodszych mieszkańców miasta w ramach ferii zimowych oraz w ramach cyklicznych zajęć "Poranek w Bibliotece". Dla dorosłych ciechanowian już 7 lutego przygotowano spotkanie z Aleksandrą Czarnewicz-Kamińską. 11 lutego odbędzie się prelekcja przygotowana przez Zespół ds. Profilaktyki Bezdomności i Uzależnień pt. "Współuzależnienie". 12 lutego o podróży za ocean opowiedzą Katarzyna i Mariusz Stawiccy. 19 lutego trenerka Karolina Dołęgowska opowie o swojej książce "Bogata Seksowna Egoistka", zaś 27 lutego autor komedii kryminalnych Alek Rogoziński będzie rozmawiał z publicznością o swojej twórczości i pracy pisarza.

Biblioteka w Krzywej Hali czynna jest od poniedziałku do soboty (pn., wt, pt. w godzinach 10.00 - 18.00, śr., czw. w godzinach 9.00 - 16.00, w soboty od 9.00 do 14.00).

W Krzywej Hali mieści się Oddział Zbiorów Naukowych i Regionalnych. To około 22 tys. woluminów, w tym wydawnictwa sprzed 1939 r. Oddział został utworzony w 2011 r. po przejęciu zbiorów od Ciechanowskiego Towarzystwa Naukowego. W większości zbiory te traktują o regionie i jego historii, są wśród nich publikacje naukowe, jak również dokumenty życia społecznego, czasopisma oprawne i nieoprawne, obrazy, statuetki, rzeźby.

Miasto na rewitalizację obiektu pozyskało ponad 5 mln zł dofinansowania unijnego w ramach RPO WM 2014-2020. Zabytkowy budynek został wyremontowany z zewnątrz i wewnątrz. W ramach projektu zrewaloryzowany został także plac Piłsudskiego przed Krzywą Halą.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H