do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychJak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
02 sierpnia 2019
kategoria:
Aktualności strona główna

W związku z trwającymi pracami budowlanymi miasto wprowadza tymczasową organizację ruchu na ul. Wesołej. W ul. Wesołą nie można wjechać od strony ronda na pętli miejskiej. Od poniedziałku droga ta zostanie zamknięta od skrzyżowania z ul. Różaną. Zmienione zostały trasy miejskich autobusów.

Na ul. Wesołej trwa frezowanie nawierzchni, wykonawca przystąpił również do prac związanych z kanalizacją deszczową. Roboty wymagają częściowego wyłączenia ulicy z ruchu. Roboty kanalizacyjne prowadzone są na ul. Różanej, gdzie także należy liczyć się z niewielkimi utrudnieniami dla mieszkańców przyległych posesji.

Z uwagi na prowadzone prace linie autobusowe ZKM „9” i „10” będą kursowały trasą objazdową. Linia „9” – do przystanku „Śmiecińska/Siewna” trasa bez zmian, dalej pętlą miejską do przystanku „Sienkiewicza/Wiosenna” i dalej bez zmian. Linia „10” – do przystanku „Gąsecka” trasa bez zmian, dalej pętlą miejską do przystanku  „Śmiecińska/Siewna” i dalej bez zmian. Szczegółowych informacji udziela Zakład Komunikacji Miejskiej.

Inwestycja polegająca na przebudowie ulic Wesołej i Różanej rozpoczęła się od ul. Różanej. W ubiegłym tygodniu wystartowały tam prace związane z budową kanalizacji deszczowej. Przebudowa obydwu ulic powinna zakończyć się pod koniec grudnia. Na warte 8 730 479,95 zł zadanie miasto pozyskało 4 mln zł dofinansowania od samorządu województwa mazowieckiego.

Wybudowane zostaną w sumie 1382 m dróg. Powstaną także chodniki, odwodnienie, przebudowane będzie skrzyżowanie, pojawią się dwa przystanki autobusowe, a na przejściach dla pieszych tzw. kocie oczka. Ul. Wesoła i Różana mają zdegradowaną, fragmentaryczną nawierzchnię asfaltową. W 2018 roku wykonano już w ul. Wesołej gazociąg i kanalizację.

Modernizację ulic realizuje firma GUTBRUK inż. Tomasz Gutowski. Samorząd województwa mazowieckiego przyznał miastu dofinansowanie w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju Województwa Mazowieckiego”.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H