do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Podatki – stawki i druki na 2018 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
09 listopada 2017
kategoria:
Aktualności strona główna

Rozstrzygnięty został konkurs, zorganizowany przez Urząd Miasta Ciechanów, na projekt muralu, który w przyszłym roku powstanie na budynku przy pl. Kościuszki w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nadesłano 21 prac, autorką zwycięskiego projektu jest Mariola Kujawa.

Mural będzie jednym z elementów uczczenia rocznicy, miasto przygotowuje szereg wydarzeń z nią związanych. Do konkursu na projekt wpłynęło 21 prac, z czego 3 nie spełniały wymogów formalnych. Udział w konkursie mógł wziąć każdy. Zwycięską pracę wyłoniła komisja konkursowa. Oceniającym nazwiska autorów nie były znane. Brano pod uwagę walory artystyczne oraz zgodność z tematyką konkursu.

Projekt, który wygrał wykonała Mariola Kujawa. Prócz niezbędnych elementów patriotycznych, niepodległościowych, pojawia się motyw ciechanowski – zamek w tle. Zawarte jest również hasło: „W sercach noście narodowego ducha wolności”.

Mural powstanie na północnej ścianie szczytowej budynku, znajdującego się przy pl. Kościuszki 1/3. Obejmie obszar od poziomu piątej kondygnacji w dół – do wysokości drugiej. Zajmie powierzchnię około 105 m².

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H