do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2019 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
24 kwietnia 2019
kategoria:
Aktualności strona główna
 

8 grup, czyli około 100 mieszkańców już zostało przeszkolonych, trwa nabór na kolejne terminy zaplanowane w maju i w czerwcu. Na przeprowadzenie szkoleń miasto pozyskało 89 140 zł unijnego dofinansowania. Szkoleniami objętych zostanie w sumie 180 osób powyżej 25 roku życia.

Każde dwudniowe szkolenie prowadzone jest w godz. 8.00-16.00. Uczestnicy dzieleni są na 12-osobowe grupy. Zgodnie z założeniami, co najmniej 10% odbiorców stanowić mają osoby powyżej 65 roku życia oraz osoby z niepełnosprawnością.

18-19 maja zaplanowane jest szkolenie „Rodzic w Internecie”, 27-28 maja szkolenie z zakresu „Moje finanse i transakcje w sieci”, a 27-28 czerwca „Działam w sieciach społecznościowych”. Są jeszcze wolne miejsca, Urząd Miasta zachęca do zgłaszania się, nie ma górnej granicy wiekowej. Każdy chętny może skorzystać z jednego wybranego modułu szkoleniowego. Systematycznie będą ustalane następne terminy.

Moduł „Moje finanse i transakcje w sieci” skupia się m.in. na tematyce zakupów i sprzedaży przez internet, zarządzaniu kontem bankowym, płatnościach elektronicznych i bezgotówkowych oraz bezpiecznym korzystaniu z nich, na sprawach związanych z bezpiecznym zarządzaniem prywatnością w sieci, danymi osobowymi, bezpieczeństwem informacji, zastrzeganiem kart płatniczych i dokumentów tożsamości w przypadku kradzieży lub zgubienia. Moduł uwzględnia także założenie konta w ePUAP i profilu zaufanego.

Moduł „Działam w sieciach społecznościowych” porusza m.in. kwestie dotyczące prowadzenia profilu na Facebooku, YouTube, Twitterze, Instagramie itp., tworzenia i prowadzenia strony internetowej, bloga, promowania wydarzeń i wpisów w sieciach społecznościowych, działania w grupach dyskusyjnych, ochrony komputera i innych urządzeń przed złośliwym oprogramowaniem jak również konta w ePUAP i profilu zaufanego.

Z kolei moduł „Rodzic w internecie” uwzględnia zagadnienia umiejętności nadzorowania aktywności dziecka w sieci, wyszukiwania wartościowych treści dla dzieci i rodziców, temat ogólnych zasad bezpieczeństwa, nadużywania internetu przez dziecko, uświadamiania dziecku sposobu i konsekwencji działania transakcji w internecie, ochrony komputera i innych urządzeń przed złośliwym oprogramowaniem. Można będzie także nauczyć się jak składać wnioski przez internet, np. w ramach programu Rodzina 500+.

Uczestnicy szkoleń mają zapewniony indywidualny dostęp do komputera, materiały szkoleniowe oraz catering. Szkolenia odbywają się w budynku Urzędu Miasta w Ciechanowie przy ul. Wodnej 1.

Aby wziąć udział w szkoleniu należy zapoznać się z regulaminem rekrutacji i uczestnictwa oraz wypełnić kartę rekrutacyjną. Dokumenty w wersji elektronicznej dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta Ciechanów oraz w wersji papierowej w punkcie przyjmowania zgłoszeń.

Dopuszcza się przesłanie wypełnionej karty rekrutacyjnej pod adres: pod warunkiem dostarczenia oryginału w ciągu 5 dni od przesłania e-maila.

Punkt przyjmowania zgłoszeń: Wydział Pozyskiwania Środków Zewnętrznych i Działań Strategicznych, ul. Wodna 1, I piętro, pokój 209 i 210; tel. 23 674 92 78, 23 674 92 52.

Środki miasto pozyskało w konkursie grantowym „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego”, zorganizowanym przez Fundację Promocji Gmin Polskich w ramach działania 3.1 Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

kategoria: Powiązane pliki [5]
format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
doc Załącznik nr 4 - zgoda na przetwarzanie danych 413.5KB pobierz plik: Załącznik nr 4 - zgoda na przetwarzanie danych
doc Załącznik nr 3 - wzór oświadczenia 414.5KB pobierz plik: Załącznik nr 3 - wzór oświadczenia
docx Załącznik nr 2 - deklaracja 147.68KB pobierz plik: Załącznik nr 2 - deklaracja
doc Załącznik nr 1 - karta rekrutacyjna 98KB pobierz plik: Załącznik nr 1 - karta rekrutacyjna
doc Regulamin rekrutacyjny 436KB pobierz plik: Regulamin rekrutacyjny

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H