do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2019 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
10 lipca 2018
kategoria:
Aktualności strona główna

Ratusz przygotował projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „PŁOCKA”, obejmujący obszar między ulicami: Płocką, Kolbego, Szymanowskiego, Czarnieckiego i Graniczną. Dokument został wyłożony do publicznego wglądu w Urzędzie Miasta do 10 sierpnia. Nowy projekt oznacza koniec ze skomplikowaną procedurą, utrudniającą mieszkańcom i inwestorom zagospodarowywanie działek.

W przypadku zamiarów realizacji jakichkolwiek inwestycji na działkach, zgodnie z dotychczasowym, obowiązującym od 15 lat, miejscowym plan zagospodarowania przestrzennego „PŁOCKA”, potencjalny inwestor ma zablokowane możliwości działań. Wynika to z zapisów planu, który zakazuje lokalizacji nowych obiektów budowlanych do czasu przeprowadzenia długotrwałej i skomplikowanej procedury scaleń i podziałów. Takie zapisy skutkują brakiem ruchu budowlanego na tym obszarze.

Projekt nowego planu znosi konieczność przeprowadzenia procedury scaleń i podziałów, co za tym idzie, ułatwi mieszkańcom i potencjalnym inwestorom możliwości zagospodarowania działek. Dzięki temu tereny te będą lepiej dostępne i staną się bardziej atrakcyjne.

Problemy wynikające z zapisów, obowiązującego od 2003 roku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „PŁOCKA”, wielokrotnie zgłaszali mieszkańcy. Do projektu nowego planu mieszkańcy do 31 sierpnia mogą wnosić uwagi. Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie rozwiązaniami odbędzie się 18 lipca o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Ciechanów (ul. Wodna 1, pok. 104, parter). Projekt planu dostępny jest do wglądu do 10 sierpnia w Referacie Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego (budynek przy ul. Wodnej 1, pok. 303, II piętro) oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H