• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2020 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
16 kwietnia 2019
kategoria:
Aktualności strona główna

Figura Chrystusa Króla, która została zniszczona w grudniu 2017 r. podczas wypadku samochodowego, po zleconej przez miasto renowacji stanęła z powrotem na rondzie u zbiegu ulic Wojska Polskiego, Gruduskiej i Przasnyskiej. Miasto, by móc naprawić figurę, przejęło ją od spadkobierców fundatorów. Ponadto porozumiało się z zarządcą dróg wojewódzkich w sprawie zagospodarowania ronda zielenią, o co od dawna zabiegali mieszkańcy.

Figura została ustawiona na rondzie w 1948 roku przez okolicznych mieszkańców. W wypadku pod koniec 2017 r. uległa znacznemu uszkodzeniu. Jej samoistnym posiadaczem była mieszkanka pobliskiej posesji, prawnuczka jednego z fundatorów figury. Do miasta, choć nie jest ono zarządcą drogi obejmującej rondo, płynęły liczne prośby o naprawienie figury i obsadzenie ronda w sposób praktykowany na innych rondach – na pętli miejskiej. Miasto przejęło figurę w formie darowizny. Figura jest już zamontowana, a obecnie jej otoczenie obsadzane jest roślinami. Rondo obsadzane jest sosną górską (225 sztuk) i kocimiętką (300 sztuk). Zarządca drogi zaakceptował projekt i wydał zgodę na zagospodarowanie obszaru.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H