• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2020 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
23 marca 2020
kategoria:
Aktualności strona główna
Sala obrad w Urzędzie miasta. Po zewnętrznej stronie stołów ustawionych na kształt litery U siedzą radni Mają przed sobą na stołach dokument, niektórzy korzystają z laptopów. W głębi Sali, z plecami siedzących tam radnych stoi ekran, na którym widać wyświetlone wyniki głosowania.
 

W związku ze stanem epidemii odwołane zostały planowane posiedzenia komisji oraz najbliższa sesja Rady Miasta Ciechanów. Równocześnie informujemy, iż rząd, na wniosek Związku Miast Polskich, rozpoczął prace nad wprowadzeniem możliwości odbywania zdalnych posiedzeń organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego. Dalsze decyzje będą podejmowane po uchwaleniu powyższych regulacji i wejściu ich w życie.

Z uwagi na występujące obecnie rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2, jak również procedowane przez rząd zmiany przepisów prawa w zakresie odbywania zdalnie posiedzeń organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego, odwołane zostają: wspólne posiedzenie komisji Rady Miasta Ciechanów, które miało odbyć się 24 marca 2020 roku, jak również planowana na 26 marca sesja Rady Miasta Ciechanów.

Niemożliwe jest aktualnie prowadzenie sesji z udziałem mieszkańców oraz przy obecności mediów. Nie ma jednoznacznych przepisów określających możliwość przeprowadzenia sesji rad gmin zdalnie, np. przy zastosowaniu wideokonferencji, a w związku z tym podjęte uchwały mogłyby zostać uznane za nieważne.

Sejm RP, najprawdopodobniej w najbliższy piątek (27 marca), będzie procedował zmiany prawne, przygotowane przez Radę Ministrów, o które zawnioskował Związek Miast Polskich, umożliwiające przeprowadzanie zdalnych posiedzeń rad gmin, powiatów i sejmików województw. W zależności od przyjęcia takich regulacji oraz wejścia ich w życie, będzie możliwe podjęcie decyzji, co do przeprowadzenia posiedzeń komisji oraz sesji Rady Miasta Ciechanów.

Związek Miast Polskich wystąpił ponadto do rządu o tymczasowe nadanie uprawnień organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego organom wykonawczym.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H