• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2020 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
18 maja 2020
kategoria:
Aktualności strona główna
 

Park Nauki Torus będzie ponownie otwarty. Już od 20 maja można będzie zwiedzać zarówno wystawę stałą, jak i nowe eksponaty w ramach wystawy „The Sound of Science”. Obowiązywać będą nowe zasady organizacji zwiedzania.

 Po długiej przerwie związanej z ograniczeniami wprowadzonymi przez rząd, miasto ponownie udostępnia Park Nauki Torus dla zwiedzających. Od 20 maja (środa) wszyscy chętni będą mogli łączyć naukę z zabawą korzystając ze stałej wystawy oraz nowych eksponatów w ramach wystawy „The Sound of Science”.

Zwiedzanie będzie możliwe przy stosowaniu się do ograniczeń wynikających z przepisów prawa oraz wytycznych Sanepidu. Osoby powyżej 4 roku życia przebywając na terenie parku nauki muszą mieć maski zakrywające usta i nos. Każdy ze zwiedzających zostanie wyposażony w jednorazowe rękawiczki, które należy nosić podczas całej wizyty. Ekspozycję będzie mogło zwiedzać jednocześnie do 20 osób. Wszystkie eksponaty i elementy dotykowe będą regularnie odkażane. Z użytkowania czasowo będą wyłączone eksponaty wymagające kontaktu zwiedzających z obszarem twarzy i głowy tj. eksponaty wyposażone w słuchawki i opaski. Przy stanowisku kasowym będzie mogła przebywać tylko jedna osoba. Nieczynna pozostanie nadal szatnia.

W marcu, tuż przed wybuchem epidemii, w Parku Nauki Torus udostępniona została nowa wystawa - „The Sound of Science". Zwiedzający mają do dyspozycji nowe interaktywne stanowiska o tematyce związanej z muzyką i fizyką dźwięku. Można wsłuchać się w rytm bicia swojego serca i zbadać zależność między jego uderzeniami a ruchem ciała. Doskonałą zabawą jest także możliwość samodzielnego tworzenia muzyki poprzez grę na rurach. W dźwiękoszczelnej kabinie można porównać natężenie swojego głosu z innymi głośnymi dźwiękami takimi jak warkot motoru, odgłosy pracującej wiertarki czy dźwięk jaki powoduje przelot samolotu. Są także dwa metalowe dzwony rurowe prezentujące efekt nałożenia na siebie dwóch fal.

Park umożliwia zwiedzającym samodzielne eksperymentowanie, odkrywanie praw i badanie zależności – przede wszystkim w obszarach fizyki, matematyki, techniki i architektury.

Bilety można zakupić przed wizytą na stronie internetowej www.parknaukitorus.pl lub w kasie, na miejscu. Z uwagi na stan epidemii zwiedzający są proszeni o zakup biletów w miarę możliwości przez stronę internetową, a jeśli to nie jest możliwe – dokonywanie płatności w kasie bezgotówkowo.

Park Nauki Torus czynny jest od wtorku do piątku w godz. 9.00-17.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 10.00-18.00. Numer telefonu 23 674 93 13.

Zestaw logotypów współtwórców akcji: Fundusz Europejski Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Województwo Mazowieckie i Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H