• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2021 r.Numery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
23 listopada 2017
kategoria:
Aktualności strona główna
Dwaj pracownicy przygotowują pas gruntu pod położenie torów. Po obu stronach długiego pasa ziemi, z którego zdjęto warstwę trawy, ułożone zostały wąskie, betonowe krawężniki. Po bokach leży nadmiar ziemi, reszta krawężników, narzędzia do pracy. W oddali widać ciągnik.

Na skwerze przy skrzyżowaniu ul. Fabrycznej z ul. Sienkiewicza umieszczona będzie lokomotywa z fragmentem torów, utworzone zostaną alejki, pojawią się ławki i śmietniki. Jest to realizacja zwycięskiego projektu, wybranego przez mieszkańców osiedla „Przemysłowe” w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Inwestycja ma na celu ożywienie przestrzeni oraz przypomnienie o funkcjonującej w przeszłości w Ciechanowie kolejce wąskotorowej. Sama lokomotywa zostanie ustawiona po zakończeniu prac związanych z przygotowaniem podłoża, torowiska i alejek. Planowany jest montaż tablicy z informacjami o historii wąskotorówki. Zainstalowane zostaną szyny wydobyte spod nawierzchni ul. Sienkiewicza podczas trwającej obecnie modernizacji tej ulicy. Na około 180 m² położona zostanie kostka granitowa. Alejki będą zbudowane z płyt betonowych z obrzeżami granitowymi. Łączna długość alejek wyniesie około 210 m, a szerokość 1,5 m. Na skwerze pojawią się 4 ławki, 2 kosze na śmieci. Zakończenie inwestycji planowane jest na ten rok, jednak zależy ono od pogody.

Autorem projektu jest radny Tomasz Podsiadlik.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H