• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2022 r.Numery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
23 maja 2022
kategoria:
Aktualności strona główna
Na przystanku autobusowym stoi wiata porośnięta bluszczem. Na dachu wiaty rośnie trawa. Wokół wiaty zasadzono niewysokie rośliny. Obok wiaty na słupku znajduje się niebieski znak z czarnym schematycznym rysunkiem autobusu na białym tle. Obok na jeszcze wyższym czarnym słupku znajduje się elektroniczna tablica informacyjna z dokładnym czasem przyjazdu autobusów. Na przystanku właśnie stoi miejski autobus. Pod wiatą stoi dorosła osoba z dzieckiem w wózku. Po przeciwnej stronie ulicy jest skwer z wysokimi drzewami. W oddali po prawej znajduje się zabytkowa kamienica.
 

Przy placu Kościuszki stanęła tak zwana zielona wiata przystankowa. Nowoczesna, porośnięta zielenią poczekalnia dla pasażerów ZKM nie tylko zdobi przestrzeń publiczną, ale przyczynia się też do zatrzymywania wody opadowej i poprawy mikroklimatu.

Nowa wiata została zamontowana na przystanku autobusowym przy placu Kościuszki. Jej charakterystycznym elementem konstrukcji jest specjalny stelaż, który stanowi wsparcie dla roślin pnących. Zieleń posadzono też na dachu.

Na nową konstrukcję stalowej wiaty wprowadzona została roślinność. Przystanek z tyłu i boków ozdobi bluszcz irlandzki „Hedera Hibernika”, trzcinnik ostrokwiatowy „Karl Foerster”, hortensja bukietowa „Little Jane Lime”, rozplenica japońska „Hameln”. Rośliny posadzono w pasie zieleni ograniczonym obrzeżem bezpośrednio do gruntu, a nie w donicach. Dach przystanku zdobi mieszanka kwiatowa rozchodnika, goździków i macierzanki.

Zielony przystanek poza funkcją estetyczną jest również ważnym elementem miejskiej infrastruktury, który przyczynia się do przechwytywania wody opadowej i łagodzi efekty tak zwanych miejskich wysp ciepła. Rośliny oczyszczą też powietrze.

Wiata wyposażona została w drewnianą ławkę wykonaną z drzewa świerkowego pomalowanego w kolorze palisander i gablotę na rozkład jazdy.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H