do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Uwaga, spadek ciśnienia! Kliknij po więcej informacji pogodowych.Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2020 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
13 lutego 2020
kategoria:
Aktualności strona główna
 

Na wniosek Rady Seniorów, działającej przy prezydencie miasta, na wiatach przystankowych umieszczono nowe, powiększone rozkłady jazdy autobusów miejskich. Mają ułatwić dostęp do informacji o kursowaniu autobusów seniorom i osobom, które słabo widzą.

Rozkłady jazdy autobusów w mieście zostały wymienione na wniosek Rady Seniorów, która zgłosiła uwagi mieszkańców w dojrzałym wieku związane z trudnością w ich odczytaniu. Postulaty powiększenia rozkładów na przystankach podnoszone były także w trakcie spotkań osiedlowych z prezydentem w poprzednich latach.

Aktualnie umieszczone rozkłady mają większy format, aby ułatwić ich czytanie osobom starszym oraz tym, które słabo widzą. Zmienione zostały rozkłady na przystankach, gdzie rozmiary tablic pozwalają na umieszczenie większego formatu informacji o kursowaniu autobusów. Na tablicach informacyjnych zostały wymienione rozkłady jazdy wszystkich linii, które przebiegają  przez dany przystanek. Łącznie wymienione zostały rozkłady na 44 miejskich wiatach przystankowych.

Miasto konsekwentnie podejmuje wielopłaszczyznowe działania mające zachęcić mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej. W tym celu m.in. powiększany jest tabor autobusowy o bardziej komfortowe i niskoemisyjne pojazdy, trwa wymiana i zakup nowych wiat przystankowych, na 14 przystankach pod koniec 2018 roku zainstalowano Elektroniczny System Informacji Pasażerskiej, uruchomiono też nową linię autobusową oraz wprowadzono dodatkowe ulgi w przejazdach.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H