do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2019 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
06 listopada 2018
kategoria:
Aktualności strona główna

Mural jest jednym ze sposobów uczczenia przez miasto 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego utworzenie wpisało się w szereg różnych inicjatyw i wydarzeń. Mural powstał na północnej ścianie szczytowej budynku, znajdującego się przy pl. Kościuszki 1/3. Obejmuje obszar od poziomu piątej kondygnacji do wysokości drugiej. Zajmuje powierzchnię około 105 m².

Prócz elementów patriotycznych, niepodległościowych, pojawiły się motywy ciechanowskie – zamek i most 3 Maja. Zawarte jest również hasło: „W sercach noście narodowego ducha wolności”. Projekt wykonała Mariola Kujawa, zwyciężczyni konkursu zorganizowanego przez Urząd Miasta Ciechanów.

Z okazji 100-lecia niepodległości motywy patriotyczne pojawiły i pojawią się również na charakterystycznych ciechanowskich obiektach. Patriotyczna iluminacja do końca listopada wyświetlana będzie na Zamku Książąt Mazowieckich, planowane jest także kilkudniowe biało-czerwone podświetlenie zrewitalizowanej wieży ciśnień.

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H