do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
23 sierpnia 2017
kategoria:
Aktualności strona główna
Pamiątkowe zdjęcie uczniów nagrodzonych w konkursie,wychowawców, przedstawicieli władz miasta oraz policji i straży miejskiej

Nagrody i wyróżnienia przyznane w ramach wakacyjnego konkursu plastycznego „Bezpieczny pieszy” zostały wręczone 23 sierpnia w ratuszu. Przyznano trzy pierwsze miejsca w dwóch kategoriach wiekowych oraz trzy wyróżnienia.

Konkurs organizowany przez miasto adresowany był do dzieci i młodzieży z Ciechanowa z dwóch grup wiekowych: 7-11 lat oraz 12-18 lat. Warunkiem udziału było samodzielne przygotowanie pracy plastycznej w formacie A3, w dowolnej technice. W kategorii wiekowej 7-11 lat I miejsce zdobyła Magdalena Falęta, II – Alicja Włodarczyk, III – Lena Matusiak. W kategorii 12-18 lat zwyciężyła Julia Ziółkowska, II miejsce zajął Marceli Grzegorzewski, III – Natalia Wolińska. Wyróżnienia przyznano Stanisławowi Białobrzeskiemu, Ines Lasockiej oraz Julii Matusiak.

Oceny prac dokonała komisja, która brała pod uwagę zgodność pracy z tematem, walory artystyczne, kreatywność, samodzielność. Za pierwsze miejsce nagrodą był kask ochronny na rower, plecak, torba sportowa, za drugie i trzecie – plecak i torba sportowa. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie ponadto ufundował dla laureatów oraz wyróżnionych zestawy, w skład których wchodzą: kask dla rowerzysty, kamizelka odblaskowa oraz zestaw oświetleniowy. Wszystkim wręczono dyplomy.

W spotkaniu w ratuszu, gdzie miało miejsce rozdanie nagród, wziął udział prezydent Krzysztof Kosiński, zastępca komendanta Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie Zbigniew Andres, dyrektor WORD w Ciechanowie Anna Gwoździk, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie Grzegorz Pawlicki oraz p.o. komendanta Straży Miejskiej Mariusz Szymański.

W ramach projektu, z którym związany był konkurs, zakupionych i zamontowanych  zostało 100 sztuk tzw. kocich oczek, czyli aktywnych punktowych elementów odblaskowych typu LED. Kocie oczka pojawiły się przy 15 przejściach dla pieszych na drogach gminnych. Na 5 przejściach zostaną namalowane po dwa napisy przypominające pieszym wchodzącym na jezdnię, że najpierw należy spojrzeć w lewo i upewnić się, że można bezpiecznie przekroczyć jezdnię. Urząd zlecił dodatkowo wykonanie napisów na kolejnych 10 przejściach. Ponadto, w ramach projektu, wśród uczestników ruchu drogowego realizowane będą działania edukacyjne w ramach zadań własnych: przez policję, straż pożarną ,WORD. Straż Miejska będzie prowadziła działania edukacyjne, m.in. wśród osób starszych.

Na wniosek prezydenta pozyskano dofinansowanie w ramach rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”. Kwota dofinansowania z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji to 43 400 zł, która stanowi 96 % kosztów projektu.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H